Kwiaty w czasie wojny

Jak na coś, co często jest bardzo małe, kwiat ma zdolność wywoływania bardzo silnych emocji. Kwiaty przynoszą radość, a także dodają otuchy tym, którzy są smutni lub chorzy. Mamie nowonarodzonego dziecka wręczamy kwiaty na powitanie go na świecie. Uwzględniamy kwiaty, gdy świętujemy urodziny, wesela i inne specjalne okazje. W ramach naszego ostatecznego pożegnania składamy również kwiaty na trumnach naszych bliskich. Niewiele rzeczy na tym świecie ma moc wyrażania naszych emocji tak dobrze, ale być może w czasach narodowego kryzysu produkcja kwiatów zamiast jedzenia mogłaby zostać uznana za błahą.

Katalog Suttons & Son z 1918 roku pytał: „Czy kwiaty powinny być uprawiane w czasie wojny?” i zastanawiał się nad pytaniem w następujący sposób:

„Niewątpliwie wszystkie wydatki wykraczające poza granice konieczności muszą zostać drastycznie ograniczone. Jednak ogrodnictwo kwiatowe, jeśli jest rozumnie podjęte, nie musi pociągać za sobą żadnych poważnych nakładów finansowych, a kwiaty mają moc pocieszania smutnych i cierpiących w stopniu, którego nie można uzyskać w żaden inny sposób.

Potrzeba kwiatów w ogrodzie iw domu była bardziej niż kiedykolwiek odczuwalna podczas minionego lata. We wczesnych latach wojny kwiaty były niemalże uważane za zbędny luksus, ale ich brak pokazał, jak bardzo są nieocenione w dzisiejszych czasach. Wysiewanie nasion kwiatów jest najtańszym i najskuteczniejszym sposobem upiększania naszych ogrodów, a trochę czasu i przemyśleń poświęconych selekcji i uprawie niektórych twardszych i łatwiejszych w uprawie gatunków zwróci się dobrze.

Odporne rośliny jednoroczne, takie jak Godetia, Clarkia, Mignonette, Słonecznik, Stock, Mak, Nasturcja, Łubin, Lavatera, Eschscholtzia i inne, swobodnie kwitną, gdy są zasiane w otwartym terenie, i sprawią, że ogród będzie radosny przez całe lato.~ 153~

Wallflowers, Polyanthus, Antirrhinums i Astry zastępują odpowiednio holenderskie rośliny cebulowe i rabatowe i dają najpiękniejszy i najbardziej trwały pokaz wiosną, latem i późną jesienią.

Czytaj  10 najlepszych roślin róży z odkrytymi korzeniami

Niemal na każdej stronie tego Katalogu znajdą się opisy kwiatów, które powinny znaleźć miejsce we wszystkich ogrodach, nawet w czasach napięć i napięć wojennych, a kiedy ustaną działania wojenne, kwiaty będą potrzebne bardziej niż kiedykolwiek na powitanie Siły powracające do ich domów.”