Który ziemniak do Twoich przepisów

Listopad to czas, aby zacząć myśleć o tym, które ziemniaki wyhodować. Będziemy dostarczać sadzeniaki od grudnia, więc jeśli nie chcesz rozczarować się, że wszystko zostało wyprzedane, złóż zamówienie jak najszybciej.

Jak wybrać najlepszy dla siebie ziemniak

Kiedy zaczniesz uprawiać ziemniaki, może to być trochę mylące. Najpierw musisz zdecydować, jaki typ ziemniaka chcesz uprawiać – Sałatkowy, Pierwszy Wczesny, Drugi Wczesny lub Główny. Ile masz miejsca w ogrodzie, więc ile sadzeniaków potrzebujesz? Jak duże lub małe chcesz mieć ziemniaki i jaki kolor miąższu wolisz? I oczywiście, co najważniejsze, jak lubisz je jeść? Nowe, pieczone, pieczone, puree, gotowane, w postaci frytek itp.

Jeśli masz dużą działkę, możesz uprawiać kilka różnych odmian, z których każda jest najlepsza do określonego zastosowania. Jeśli masz mało miejsca, być może lepiej będzie wybrać ziemniaka ogólnego przeznaczenia, takiego jak odwieczny ulubieniec króla Edwarda, i może wcisnąć gdzieś nową odmianę.

Mamy nawet ziemniaka idealnego dla tych, którzy dbają o swoją wagę! Vivaldi ma mniej węglowodanów i kalorii niż inne odmiany.

Kiedy składasz zamówienie, pamiętaj, że ziemniaki zostaną dostarczone w specjalnych kartonach, oddzielonych od wszystkiego, co zamówiłeś. Będą wysyłane między grudniem a kwietniem, ale w okresie silnych mrozów wstrzymamy wysyłkę, ponieważ raz zamrożone sadzeniaki stają się czarne i niszczeją.

Poniższa tabela pokazuje, które metody gotowania najlepiej pasują do różnych odmian. Nie mówimy na przykład, że nie możesz zrobić żetonów z Pentland Javelin, ale mówimy, że twoje żetony byłyby lepsze, gdybyś użył Desiree lub Kestrel.

Tabela wyboru ziemniaków

Poniższa tabela pokazuje, które metody gotowania najlepiej nadają się do różnych odmian ziemniaków

Gotować
Żeton
Parowy
Smażyć
Piec
Zacier
Upiec
Nowy

Anya

Pilot Arrana

Aksona

Błękitny Dunaj

Czytaj  Przewodnik po wyborze pomidorów

Kara

Casablanka

Charlotte

Desiree

Główny

Międzynarodowa Nerka

Pustułka

Król Edward

Pani Christl

Maris Peer

Maris Pipera

Oszczep Pentland

Różowe Jodłowe Jabłko

Czerwony Książę Yorku

Rakieta

Kogut

Sarpo Mira

Szybki

Vivaldiego

Winstona