Krzewy do ogrodnictwa w schronie przeciwlotniczym!

Kiedy ludzie pasjonują się czymś, lubią dzielić się tą pasją z podobnie myślącymi ludźmi, a my mamy szczęście, że mamy wspaniałe wielu klientów, którzy pasują do tego opisu.

Regularnie otrzymujemy zdjęcia przedstawiające osiągnięcia naszych klientów, które wyraźnie dowodzą, że istnieje ogromna ilość wiedzy eksperckiej, a ogrody w całym kraju pękają w szwach od pięknych kwiatów i niezwykle produktywnych grządek warzywnych i szklarni.

Słyszymy również osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ogrodnictwem, szukając porad i wskazówek oraz osoby, które przeprowadziły się na nowy obszar i chcą uzyskać informacje na temat zarządzania zmianą typu gleby, położenia, temperatury itp.

Jedną z grup klientów, z którymi szczególnie lubimy kontaktować się z klientami, są ci, którzy mają jakąś historię do opowiedzenia. Działając od 1806 roku Suttons Seeds poruszyło wiele osób i nierzadko nasi klienci kontaktują się z nami w sprawie starych dokumentów i zdjęć, które znaleźli, dotyczących przeszłości wspólnej między członkami ich rodzin a Suttons.

Jeden z takich klientów, Sir Charles Huxtable, skontaktował się z nami w zeszłym miesiącu, aby podzielić się listem Suttons, który znalazł wysłany z The Royal Seed Establishment (aka Suttons Seeds) do jego matki.

Wiosną i latem 1938 roku ojciec Sir Charlesa wykopał/zbudował w ogrodzie schron przeciwlotniczy. Pani Huxtable skontaktowała się następnie z The Royal Seed Establishment, aby zapytać, które krzewy najlepiej nadają się do uprawy na kopcu nad schroniskiem. Przedstawione sugestie obejmują niektóre krzewy, które są dziś bardzo popularne i nadal są sprzedawane przez Suttons, wraz z niektórymi, które być może nie są tak dobrze znane. Z pewnością ceny nieco się zmieniły!

Berberis Aggregata  – liściaste; długie gałęzie przypominające bicze; masy jagód koralowców; genialne jesienne odcienie……. 1/6 do 2/6 każdy

Berberis Thunbergii – liściaste; wolny w kwiatach i jagodach; genialne jesienne odcienie …….2/- za sztukę

Czytaj  Charlies James Wong Trial

Berberis Wilsonae – liściaste; koralowo-czerwone jagody ……. 2/- za sztukę

Calluna Vulgaris – wrzos zwyczajny ……. 8d każdy ~ 153 ~

Cytisus Praecox – obficie kwitnąca miotła; masa kwiatów z maślanożółtymi kilami i kremowymi skrzydełkami; atrakcyjne szarozielone liście ……. 2/6 każdy ~ 153 ~

Genista Hispanica – liściaste; jasnożółte kwiaty w maju …… 1/9 każdego ~ 153 ~

Hypericum Patulum Henryi – liściaste; grona żółtych, kulistych kwiatów od czerwca do sierpnia ……. 1/6 każdy ~ 153 ~

Kerria Japonica – liściaste; kwiaty złotożółte otwarte od kwietnia do czerwca ……. 1/6 każdy ~ 153 ~

Philadelphus Microphyllus – liściaste; delikatny karłowaty gatunek Mock Orange o delikatnych gałązkach i małych słodkich białych kwiatach w czerwcu ……. 1/6 każdy ~ 153 ~

Olearia Haastii – zimozielona; liście małe, szarawo-owalne; masa białych kwiatów przypominających stokrotki w lipcu ……. 2/6 każdy ~ 153 ~

Rosmarinus Officinalis – dobrze znany rozmaryn ……. 1/- za sztukę

Senecio Greyii – wiecznie zielony; krzew o szarych liściach; duże owalne liście ……. 2/- za sztukę

Spiraea Japonica „Anthony Waterer” – liściaste; baldachogrona o ciemnokarminowych kwiatach od do sierpnia …… 1/6 do 2/6 szt.

Weigela Hybrida „Eva Rathke” – liściaste; bogate szkarłatne kwiaty latem ……. 1/6 każdy ~ 153 ~

Przy tak wspaniałej kolekcji krzewów schron przeciwlotniczy musiał być dobrze ukryty, a obszar miał wspaniałe kolory i piękno.

Zdaję sobie sprawę, że niewielu obecnych klientów będzie miało schron przeciwlotniczy w ogrodzie, ale może masz kopiec lub brzeg, na którym przydałoby się trochę nasadzeń? Wymienione powyżej krzewy równie dobrze sprawdzą się dzisiaj.

Wielkie podziękowania dla Sir Charlesa za udostępnienie listu jego matki. Od tego czasu dom został sprzedany, ale podczas ostatniej wizyty schronisko nadal tam było i było używane jako sklep z jabłkami, a rośliny okrywowe nadal wyglądały dobrze.

Czytaj  Najlepsze porady ekspertów dotyczące uprawy owoców miękkich

Jeśli masz coś interesującego do podzielenia się, skontaktuj się z nami. Chcielibyśmy usłyszeć od ciebie.