Narodowy Tydzień Ogrodnictwa: 5 korzyści z ogrodnictwa

To Narodowy Tydzień Ogrodnictwa, a my świętujemy wszystkie korzyści związane z wychodzeniem do ogrodu tak często, jak to tylko możliwe. Narodowy Tydzień Ogrodnictwa trwa od 30 kwietnia do 6 maja, ale jesteśmy pasjonatami ogrodnictwa przez cały rok. To nie tylko świetna zabawa, ale także świetne samopoczucie psychiczne i fizyczne… oto tylko kilka sposobów, w jakie ogrodnictwo jest dla nas wspaniałe.

 1. Ogrodnictwo zapewnia aktywność

Po pierwsze, ogrodnictwo zapewnia nam aktywność. Możesz nie czuć się tak, jakbyś wykonał taką samą ilość pracy, jak podczas treningu podczas sesji na świeżym powietrzu z roślinami i kwiatami, ale może spalić tyle samo starych kalorii. Jeśli się nad tym zastanowić, czynności takie jak sadzenie doniczek, grabienie i pielenie sprawiają, że jesteśmy w ruchu, a jeśli wychodzisz na świeże powietrze i regularnie pracujesz w ogrodzie, są szanse, że utrzymujesz się w lepszej formie niż gdybyś przebywałeś w środku.

2. Ogrodnictwo zmniejsza stres

Wszyscy wiemy, że aktywność i dobre samopoczucie idą w parze, więc nie jest zaskoczeniem, że zwykli ogrodnicy często doświadczają niższego poziomu stresu.

Wspaniale jest robić coś, co sprawia nam przyjemność i odrywa nasze myśli od stresów i napięć codziennego życia. Wyjście z biura lub domu do naturalnego środowiska to sposób na wyłączenie się, połączenie z naturą i cieszenie się odrobiną wyciszenia. Jest coś uziemiającego w przebywaniu na zewnątrz z kwiatami, które też kochamy, i jaki jest lepszy sposób na spojrzenie z innej perspektywy po długim tygodniu w pracy?

3. Społeczna strona ogrodnictwa 

Niezależnie od tego, czy masz ogródek działkowy, czy uprawiasz ogród jako hobby i dzielisz się swoimi doświadczeniami z innymi, zawsze istnieje społeczna strona ogrodu, która zawsze była ważna. Ogrodnictwo może być świetnym sposobem na zmniejszenie poczucia samotności, jeśli mieszkasz sam, ponieważ w okolicy często istnieje szersza społeczność ogrodników, z którymi możesz się połączyć i dzielić swoim hobby.

Czytaj  Suttons sprawia, że ​​wieczory filmowe skwierczą ‘n’ Pop ze Snobaby Sweet Corn

Miej oko na wydarzenia ogrodnicze w swojej okolicy i nie bój się kontaktować z sąsiadami, którzy również podzielają Twoją pasję do wszystkiego, co zielone, ponieważ jest to świetny sposób na zawarcie przyjaźni o wspólnych zainteresowaniach.

W Internecie znajdziesz także fora i społeczności ogrodnicze, więc jeśli masz ochotę wymienić się wskazówkami i poradami lub potrzebujesz porady dotyczącej własnego ogrodu, jest mnóstwo osób, które z chęcią porozmawiają.

4. Ogrodnictwo promuje zdrowe odżywianie

Jeśli jesteś fanem własnej uprawy, to już wiesz, że ogrodnictwo to świetny sposób na promowanie zdrowszej diety.

Jest coś satysfakcjonującego w gotowaniu owoców i warzyw, które wyhodowałeś na wyciągnięcie ręki, i będziesz bardziej skłonny myśleć o pysznych domowych przepisach przez cały rok, jeśli będziesz miał dodatkową frajdę z czerpania radości z własnej roboty. Uprawa własnych owoców i warzyw nigdy nie była łatwiejsza, a to oznacza mnóstwo okazji do rozwinięcia się i spróbowania czegoś innego od czasu do czasu.

5. Ogrodnictwo podnosi samoocenę

Mówiąc o satysfakcji związanej z ogrodnictwem i własną uprawą, spędzanie czasu na świeżym powietrzu to także wspaniały sposób na zwiększenie poczucia własnej wartości. Bez względu na to, w której dziedzinie życia zmagasz się ze swoją pewnością siebie, ogrodnictwo to świetny sposób na uprawę we własnym tempie i na swój własny sposób.

Niezależnie od tego, czy chodzi o wyhodowanie pierwszego plonu, czy utrzymanie pięknych granic przez lato, potężną cechą ogrodnictwa jest to, że możesz cieszyć się owocami całej swojej ciężkiej pracy przez wiele lat, bez presji.