Koniec ze starym, koniec z nowym

To znowu ta pora roku, kiedy ogród wygląda trochę gorzej pod względem zużycia. Najwyższy czas zacząć myśleć o cieplejszych dniach i planować wiosnę. Zebraliśmy kilka wskazówek, które ułatwią Ci przywrócenie wspaniałego wyglądu ogrodu.

Co robię z moim ogrodem na koniec sezonu?

Zima może być trudnym okresem dla ogrodów, z obfitymi opadami deszczu, ostrym mrozem, a nawet śniegiem! Mając to na uwadze, najlepiej jest podsumować swój ogród zimowy, gdy pogoda nieco się poprawi. Wyjdź i oceń swoje klomby, rabaty kwiatowe i inne elementy ogrodu. Kiedy już wiesz, co należy zrobić, wszystko polega na utknięciu w.

Sprzątanie klombów, granic i innych obszarów ogrodu

Zacznij od generalnego sprzątania; wszelkie ogólne zanieczyszczenia, liście i martwe kwiaty, które wymagają usunięcia, powinny być pierwszym punktem działania. Pamiętaj, że większość śmieci, które usuwasz, możesz umieścić w pojemnikach na kompost, aby wykorzystać je później!

Spróbuj wykorzystać stare gałązki i liście dla lokalnej fauny i flory, budując hotele dla owadów itp. W ten sposób praca nad odświeżeniem ogrodu nie będzie zbyt uciążliwa dla pszczół i innych owadów.

Wyczyść klomby i granice z powrotem do ziemi i pamiętaj o usunięciu chwastów po drodze. Nie umieszczaj ich jednak w swoim domowym pojemniku na kompost – przekonasz się, że nasiona wykiełkują i spowodują więcej problemów w przyszłości.

Doprowadź glebę do odpowiedniego poziomu, używając kompostu, który tworzyłeś przez zimę. Nadszedł czas, aby dodać kilka natychmiastowych zimowych kwiatów do tych granic!

Kobieta i dziewczyna ogrodnictwo
SolisImages/iStock zdjęcie

Jakie kwiaty mogę sadzić bezpośrednio po zimie?

Po wyczyszczeniu wszystkich klombów natychmiast je odmłodź! Opowiemy Ci o niesamowitych roślinach doniczkowych, które natychmiast dodadzą obfitości kolorów do Twojego ogrodu w samą porę na wiosnę. Twój ogród przekształci się w ciągu kilku godzin z powrotem do dni świetności swojego pięknego wyglądu wiosną i latem.

Czytaj  Cardoon Suflet

Asortyment 9-centymetrowych roślin doniczkowych Sutton to idealny punkt wyjścia i uwierz mi, że później nam podziękujesz. Niezależnie od tego, czy chcesz oznaczyć kolorami rośliny rabatowe, czy po prostu dodać natychmiastowy kolor, mamy coś do pomocy.

Rośliny wiesiołka – Rambo Appleblossom

Subtelne róże z żółtymi środkami w kształcie gwiazdek dodadzą zauważalnej ilości koloru Twoim klombom. Jednak to duże zielone liście dodadzą najwięcej. Zieleń kontrastująca z subtelnymi różowymi kwiatami naprawdę pokazuje, jak zdrowe są twoje klomby, nie będąc zbyt apodyktycznym i zbyt szybko.

Primula Rambo Appleflower
Suttons

Primula Plants – Candy Mix

Powiew świeżego powietrza w klombach i łatwy w uprawie. Mieszanka niebieskiego, różowego i żółtego, te wiosenne kwiaty natychmiast dodadzą koloru Twojemu ogrodowi. Spróbuj też posadzić je w doniczkach i pojemnikach na patio, aby stworzyć jasne i kolorowe dekoracje na koniec zimy.

Mieszanka Cukierków Primula
Rudy Raes

Czujesz się szczęśliwy?

Nasze zimowe/wiosenne rośliny rabatowe – Lucky Dip to najdoskonalszy sposób na dodanie losowych kolorów do Twojego wiosennego ogrodu! W mgnieniu oka będziesz mieć pełnowartościową wystawę kwiatów – powód do dumy przez resztę zimy.

Z dołączonymi 18 roślinami doniczkowymi będziesz mógł sadzić je wszędzie, od grządek i rabatek po wiszące kosze.

Pościel zimowo-wiosenna Lucky Dip
Dotknij Irlandii Shannonside Charity

Cieszymy się, że kontaktujesz się z nami za pośrednictwem bloga lub któregokolwiek z naszych kanałów w mediach społecznościowych.

Kiedy Twoje klomby znów będą wyglądać pięknie, prześlij nam kilka zdjęć swojego ogrodu zarówno przed zasadzeniem nowej rabaty, jak i po wszystkich niesamowitych wiosennych kwiatach.