Kolekcja powojników o długich łodygach

Przedstawiamy naszą kolekcję powojników o długich łodygach – na rabaty, tarasy i kwiaty cięte!

Nasza najnowsza światowa ekskluzywność pochodzi z serii Amazing Clematis ® ™ z trzema wspaniałymi odmianami, które wcześniej były dostępne tylko jako kwiaty cięte. Jeden z nich był nawet częścią bukietu wręczonego naszej Królowej podczas Chelsea Flower Show 2016.

Hodowlę i rozwój tych wyjątkowych roślin poświęcił wiele lat światowej sławy specjalista hodowca Wim Snoeijer, ze szkółki powojników Jan van Zoest w Holandii. Teraz, dzięki umowie na wyłączność między Wimem a Suttons, masz możliwość ich uprawy dla własnej przyjemności.

Kolekcja powojników o długich łodygach zawiera następujące trzy odmiany hybrydowe:

Clematis Amazing®™ London

Duże bladoniebieskie kwiaty pojawiają się wczesnym latem, często z kolejnym kolorem pod koniec lata.

Clematis Amazing®™ Oslo

Ta odmiana ma efektowne, ciemnoniebieskie, otwarte kwiaty, które lekko podwijają się ku wierzchołkom i mają jasne białe działki pośrodku. Oslo było częścią bukietu zaprezentowanego królowej na Chelsea Flower Show 2016 przez kwiaciarza królowej Simona Lycetta

Clematis Amazing®™ Rzym

Kwiaty duże, jasnofioletowe z przezroczystymi, białymi pręcikami pośrodku.

Wszystkie trzy odmiany kwitną przez 2-3 miesiące od maja i zakwitną po raz drugi w sierpniu. Idealny kwiat do przycięcia i powrotu! Łodygi o długości od 40 do 50 cm mają dobrą trwałość w wazonie, trwającą do dwóch tygodni. Ponadto, w przeciwieństwie do tradycyjnych powojników, te fantastyczne odmiany nie mają wijących się łodyg. Wykazują silny wzrost i nie upuszczają tak łatwo płatków.

Porady dotyczące uprawy

Przycinanie; Chociaż przycinanie tych odmian nie jest bezwzględnie konieczne, Suttons zaleca przycinanie do około 6 cali (10 cm) bardzo wczesną wiosną

Wsparcie; Ze względu na brak wąsów (które przeszkadzałyby jako kwiat cięty), odmiany te wymagają pewnego wsparcia przy ogrodzeniu, drutach lub obelisku. Rośliny osiągają wysokość od 1,5 do 2 metrów.

Czytaj  Przewodnik po uprawie drzew morelowych, brzoskwiniowych i nektaryn

W zeszłym miesiącu naszym nowym światowym wyłącznikiem był karzeł Mulberry Bush, Charlotte Russe. Nasi klienci tak bardzo polubili tę fabrykę, że wyprzedaliśmy ją w ciągu tygodnia, a lista oczekujących na wrześniową premierę nowych zapasów wydłuża się z każdym dniem.
Mając na uwadze to, jak szybko nasz ostatni ekskluzywny na świecie produkt został wyprzedany, musisz działać szybko, jeśli chcesz w tym roku uprawiać własne powojniki o długich łodygach. Pamiętaj, nie możesz ich kupić od nikogo innego!

Podsumowując, odmiany powojników o długich łodygach będą:
– Kwiat na miesiące!
– Wyhoduj długie, proste łodygi, 40-50 cm – idealne do cięcia
– Produkuj wiele kwiatów z każdej łodygi
– Wyglądaj po prostu niesamowicie w swoich obramowaniach i pojemnikach
– Wytrzymują do 2 tygodni jako kwiaty cięte w wazonie z regularnie odświeżaną wodą

Kolekcja Clematis – tylko 19,99 GBP
3 rośliny doniczkowe (dostarczane w doniczkach 7 cm)
(1 z każdej odmiany)
Kod produktu 261570