Jakie są najważniejsze trendy w ogrodnictwie w 2020 roku?

Nowy rok nareszcie nadszedł, a ludzie się osiedlają, być może nadszedł czas, aby wrócić na szczyt Twoje ogrodnictwo, ale od czego zaczynasz? Sporządziliśmy listę najważniejszych trendów, które będą miały miejsce w 2020 roku, dzięki czemu Twój ogród będzie świeży i przyszłościowy na nową dekadę!

Przejdź do dużego rozmiaru

W tym roku zobaczymy coraz więcej osób kupujących duże rośliny, aby wypełnić nie tylko swoje ogrody, ale także domy! Spodziewamy się, że wielu z was będzie wypełniać duże doniczki i pojemniki, aby stworzyć naprawdę imponujące punkty skupienia. Podzielimy niektóre z naszych ulubionych dużych roślin ogrodowych i dużych roślin domowych, aby dać Ci inspirację na nowy rok.

Duże rośliny ogrodowe

Wybrana przez nas roślina zewnętrzna ma wyjątkowe cechy, dlatego uważamy, że zasługuje na miejsce na liście. Niezależnie od tego, czy są to duże liście, czy lawina dużych, żywych kwiatów, na naszej stronie internetowej znajdziesz setki dużych roślin ogrodowych.

Słodki groszek – Cupani

Słodki groszek zawsze był ulubieńcem fanów wśród ogrodników, a kiedy zobaczysz mieszankę kolorów, jakie tworzą kwiaty, zrozumiesz dlaczego! Rośliny te dorastają do około 200 cm wysokości na długich łodygach zielonych liści. Po wyhodowaniu tworzą dziką obfitość kolorów, której nie sposób nie podziwiać.

Duże rośliny domowe

Możesz pomyśleć „jak duża jest duża roślina doniczkowa?” i „jakie są dobre duże rośliny doniczkowe?” Cóż, jesteś we właściwym miejscu, aby się dowiedzieć. Duże rośliny domowe mogą być mylące, wszystko zależy od tego, jak duże są ich cechy, w przeciwieństwie do tego, jak duża jest fizycznie roślina. Szukaj roślin o dużych kwiatach lub dużych liściach. Również długie smukłe rośliny, takie jak storczyki, nadal tworzą poczucie wielkości. Wybraliśmy roślinę doniczkową, która niekoniecznie jest ogromna, ale jej cechy są takie.

Roślina doniczkowa Calathea Warscewiczii

Przy w pełni rozwiniętych rozmiarach około 70-80 cm roślina ta nie jest największa, ale jej piękne liście są ogromne! I naprawdę wyróżniają się w pomieszczeniach z minimalną ilością zieleni. Bogata zieleń z czerwonymi odcieniami ta roślina z pewnością przyciągnie wzrok w Twoim domu. Jej aksamitna konsystencja w połączeniu z ozdobną doniczką sprawi, że roślina będzie wyglądać bardzo wyrafinowanie i elegancko w Twoim domu. Roślina naprawdę większa niż życie.

Czytaj  Najlepsze porady ekspertów dotyczące uprawy pomidorów

Zrównoważony rozwój, zrównoważony rozwój, zrównoważony rozwój

W tej chwili wszyscy o tym myślą, a rozmowy na temat zrównoważonego rozwoju i bycia bardziej przyjaznymi dla środowiska dopiero się zaczynają. W tym roku temat będzie pojawiał się w wiadomościach co tydzień. Mając to na uwadze, oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby stworzyć bardziej ekologiczny ogród i być bardziej zrównoważonym w tym roku.

Czym jest zrównoważone ogrodnictwo?

Chodzi o bycie sumiennym ogrodnikiem, wszystko co robisz w swoim ogrodzie powinno być z myślą o nie wyrządzaniu szkody ziemi i jej mieszkańcom. Więc nie ścinaj drzewa bez uprzedniego rozważenia konsekwencji. Oto kilka uwag, dzięki którym Twój ogród będzie bardziej przyjazny dla środowiska.

Koniec z chemikaliami

Jest rzeczą oczywistą, że od lat udowodniono, że wiele praktyk ogrodniczych działa równie dobrze bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych. Prawdziwie ekologiczny ogród.

Au Naturalny

Ludzie w tym roku będą zajmować się niedoskonałymi ogrodami, aby stworzyć środowisko dla lokalnej fauny i flory. Stwórz wyznaczone obszary swojego ogrodu na niedoskonałości; rośliny, które pozostawiają główki nasion dla owadów, hotele dla owadów itp. Wszystko to zmierza w kierunku szerszego obrazu bycia bardziej przyjaznym dla środowiska.

Jak sprawić, by mój ogród był zrównoważony?

Po pierwsze, jesteś już na najlepszej drodze do bardziej zrównoważonego rozwoju, jeśli uprawiasz własne warzywa. Być może myślisz, że nie rośniesz wystarczająco lub tak bardzo, jak byś chciał, ale istnieją sposoby na zwiększenie wzrostu w małych ogrodach i teraz podzielimy się kilkoma wskazówkami.

Większy wzrost mniejszym kosztem

Gdy uprawiasz warzywa w domu, najpierw rozważ sadzenie warzyw, które rosną szybko. Mamy teraz wiele odmian ziemniaków, które rosną w znacznie krótszym czasie, dzięki czemu zajmują mniej miejsca w Twoim ogrodzie.

Pomidorowy zestaw sukcesu
Biozielony

Używaj krat i innych zrównoważonych materiałów do pionowej uprawy owoców i warzyw. Oznacza to, że możesz spakować więcej na mniejszej przestrzeni. Doskonałym punktem wyjścia jest zapoznanie się z naszą ofertą szczepionych roślin warzywnych. Do 75% więcej plonów niż standardowa roślina i łatwa w uprawie.

Czytaj  Jak hodować cebulki amarylisów

Nie myśl tylko, że na zewnątrz możesz być bardziej zrównoważony, spróbuj uprawiać zioła w swojej kuchni. Zanim się zorientujesz, będziesz mieć łatwo dostępne, świeże zioła do gotowania w mgnieniu oka. Zacznij tworzyć swój własny mini ogródek ziołowy z naszą kolekcją nasion ziół.

Małe dawanie i branie

Kiedy już zjesz wszystkie cudowne owoce i warzywa, które wyhodowałeś, pamiętaj, aby oddać je ziemi poprzez kompostowanie! Bardzo łatwe do zrobienia i sprawi, że w przyszłości będziesz jeszcze bardziej zrównoważony, ponieważ możesz go użyć do uprawy większej liczby upraw. Korzystając z narzędzi, takich jak kompostownik Hotbin Mk.2, w mgnieniu oka stworzysz przyjazny dla środowiska ogród warzywny!

Ponowne użycie kontra recykling

Wszyscy powinniśmy starać się ogólnie zużywać mniej plastiku, czy to w domu, czy przy użyciu papierowej słomki w lokalnej restauracji, ale nadal trudno jest całkowicie tego uniknąć. Mamy więc kilka alternatyw dla zwykłego wyrzucania do kosza klasycznych domowych śmieci i ponownego wykorzystania ich w ogrodzie.

Kartony z mlekiem

Chociaż nadają się do recyklingu, spróbuj najpierw użyć ich ponownie! Mogą być używane jako startery do nasion, małe donice, a nawet karmniki dla ptaków.

Butelki do wina

Butelki na wino mogą być bardzo efektywnie wykorzystywane jako automatyczne podlewacze roślin. Doskonale sprawdzają się w miesiącach letnich. Jeśli masz ozdobne butelki, będą świetnie wyglądać w ogrodzie.

Plastikowe butelki

Często nieprzyjazne dla środowiska rośliny te mogą się nieco odkupić, używając ich do mocowania siatek do klombów, jako karmniki dla ptaków lub jako osłony dla wschodzących pędów.

Zaplanuj swój modny ogród 2020

To tylko kilka z wielkich trendów, które pojawią się w 2020 roku, ale oczywiście będą się utrzymywać przez długi czas. Najważniejsze rzeczy do zapamiętania to:

  • Zostaw duże rośliny, wewnątrz i na zewnątrz.
  • Myśl o środowisku podczas dodawania lub usuwania roślin.
  • Wybierz naturalny wygląd, hotele dla owadów, kompost itp.~253 ~
  • Rośnij tak bardzo, jak to możliwe, jest to dobre dla planety i bardzo satysfakcjonujące.
  • Użyj ponownie tych przedmiotów gospodarstwa domowego w ogrodzie, bądź kreatywny dzięki swoim pomysłom!

Mieszanka ziół na balkonie
Edward O’Neil Photography Inc-iStockphoto.com