Jak sadzić doniczki i pojemniki

Ten prosty przewodnik pomoże zapewnić, że twoje doniczki i pojemniki będą pełne zdrowych, szczęśliwych roślin, które uatrakcyjnią wygląd ogrodu .

  1. Upewnij się, że pojemnik ma otwory drenażowe na dnie, a następnie umieść kilka potłuczonych garnków, czysty żwir lub podobny materiał w podstawie pojemnika.
  2. Sprawdź rośliny i jeśli wydają się trochę suche, umieść je w wiadrze z wodą, aby całkowicie namoczyć bryłę korzeniową.
  3. Zbuduj kompost w pojemniku. Kompost powinien być wilgotny, ale nie mokry i powinien być delikatnie ubity. Upewnij się, że robisz to blisko miejsca, w którym chcesz umieścić pojemnik, ponieważ po napełnieniu może być ciężki.
  4. Kontynuuj napełnianie pojemnika, aż znajdziesz się około 2,5 cm od góry. Przestrzeń na górze ma umożliwić podlewanie. Jeśli napełnisz kompostem aż po samą górę, woda będzie po prostu spływać z boku, a nie w dół przez kompost.
  5. Posadź w pojemniku jeden typ lub mieszankę odmian i dobrze podlej.
  6. Podnieś płaskie pojemniki z ziemi, używając specjalnie wykonanych nóżek, kamieni, cegieł itp. Pomaga to w pobudzeniu drenażu i zapobiega zaleganiu wody w doniczce.
  7. Zawsze podlewaj za pomocą konewki lub węża z różą.

Chcesz więcej? Przeczytaj nasz przewodnik dotyczący wyboru koszy wiszących lub Jak sadzić kosze wiszące

Czytaj  Meadowsweet Cordial