Jak wyhodować własne cudowne grzyby

Wyhodowanie własnych grzybów przy użyciu zestawu do grzybów parapetowych jest łatwe. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym ogrodnikiem, czy zupełnie początkującym, ten poręczny zestaw zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć. Pod warunkiem, że masz odpowiednie warunki do uprawy i odrobinę cierpliwości, pierwsze plony zbierzesz już za kilka tygodni!

Grzyby to grzyby, co oznacza, że ​​wyrastają z mikroskopijnych zarodników (nie z nasion). Te zarodniki rozwijają się pod ziemią, więc na początku możesz nie widzieć zbyt wiele. Ale pod powierzchnią rozprzestrzeniają się maleńkie włókna zwane strzępkami, tworząc masę zwaną grzybnią. To owoce tej grzybni jemy jako grzyby.

Będziesz potrzebować:

  Zestaw Parapetu Grzybowego zawierający: podstawkę, skolonizowane podłoże, worek kompostu i plastikową pokrywkę.

  Mały nóż.

  Miskę zawierającą 0,5 l wody.

  Małą konewkę .

  Termometr.

  Rozpylacz do roślin lub butelka z rozpylaczem.

Wideoporadnik dotyczący uprawy grzybów przy pomocy zestawu parapetowego

  Otwórz swój zestaw, gdy tylko się pojawi. Zdejmij torebkę z kompostem przykrywkowym i przechowuj ją w chłodnym miejscu.

  Połóż pokrywkę na podstawce (zawierającej substrat) i trzymaj w temperaturze 20-25°C przez co najmniej 4 dni. Po tym czasie substrat stanie się całkowicie biały od grzybni (grzybni).

  Weź torbę zawierającą kompost okrywowy i wybij nożem dziesięć otworów z każdej strony.

  Umieść worek zawierający kompost okrywowy w duża miska zawierająca 0,5 litra wody – odstawić na 20 minut. Wyjmij torebkę z miski, otwórz i równomiernie i luźno rozprowadź kompost okrywowy na podłożu.

  Teraz odstaw tacę z zamkniętą pokrywą na 5-8 dni, w temperaturze 20-25°C. W tym czasie grzybnia przerośnie przez warstwę kompostu okrywowego na powierzchnię.

  Gdy kompost okrywowy pokryje się białą grzybnią, umieść tacę w chłodniejszym miejscu o 15-18°C. Upewnij się, że powierzchnia kompostu okrywowego nie wysycha przez regularne spryskiwanie.

  Grzyby pojawiają się najpierw wokół krawędzi tacy, a później na środku. Kiedy pojawi się spora liczba szpilek, możesz użyć konewki zamiast zamgławiania. Utrzymuj podłoże i kompost okrywy wilgotny, ale nie za mokry.

  Aby zebrać grzyby, weź grzyba między koniuszki palców i ostrożnie go wykręć.

  Podlewaj regularnie, aby zapobiec wysychaniu podłoża okrywy między zbiorami.

  Raz wszystkie grzyby zostały zebrane, ponownie podlej i czekaj. Po około tygodniu powinny pojawić się nowe grzyby. Ten proces może powtórzyć się trzykrotnie.

Najważniejsze wskazówki dotyczące uprawy grzybów

Zestawy do grzybów parapetowych to łatwy sposób na uprawę własnych upraw Zdjęcie: Zestaw parapetów żółtych boczniaków firmy Suttons

 • Zacznij korzystać z zestawu, gdy tylko się pojawi – nie nadają się do przechowywania.
 • Zawsze myj ręce przed dotknięciem jakiegokolwiek zestawu – zapobiegnie to przedostawaniu się zarazków do podłoża.~ 253~
 • Ostrożnie utrzymuj zalecane temperatury na każdym etapie.
 • Utrzymuj kompost wilgotny i nie wystawiaj go na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, a pierwsza uprawa powinna być gotowa do zbioru w ciągu kilku tygodni.
 • ~252 ~Po tym czasie możesz spodziewać się jeszcze co najmniej 2 zbiorów (pełna instrukcja znajduje się w twoim zestawie).

 • Pieczarki białe to wszechstronna, smaczna uprawa. Jeśli chcesz uprawiać bardziej egzotyczne odmiany, zapoznaj się z naszymi zestawami grzybów Shiitake, Oyster i Lion’s Mane.

Mamy nadzieję, że spodobał Ci się nasz przewodnik po uprawie grzybów przy użyciu prostego zestawu parapetowego. Grzyby można również hodować innymi metodami, w tym zaszczepiaczem i korkami. Zobacz naszą pełną ofertę grzybów tutaj.

Główny obraz: Mushroom Windowsill Kit – Shiitake from Suttons

Czytaj  Jak sadzić doniczki i pojemniki