Jadalna begonia bulwiasta

Bardzo popularna za panowania królowej Wiktorii, wykorzystanie jadalnych kwiatów ponownie zyskuje na popularności. Restauracje i kucharze domowi używają jadalnych kwiatów, aby nadać potrawom odrobinę klasy i elegancji, a wiele z nich wzmacnia również danie swoim niepowtarzalnym smakiem.

Kluczem do wszelkich jadalnych kwiatów jest upewnienie się, że rzeczywiście są jadalne i nie ryzykowanie! Gdy masz pewność, że kwiat jest jadalny, zerwij kwiaty wcześnie rano, gdy zawartość wody jest wysoka i potrząśnij nimi, aby usunąć czające się owady. Ostrożnie umyj kwiaty i osusz je ręcznikiem kuchennym.

Begonie bulwiaste są jadalne, a ich kwiaty są często sprzedawane w najlepszych restauracjach pod nazwą Apple Blossom. Te delikatne kwiatostany dodawane są do sałatek i deserów, gdzie dodają nie tylko koloru i ciekawego smaku, ale także cytrusowo-kwaśnego smaku.

W rzeczywistości begonie bulwiaste jadalne są nie tylko kwiaty, ale także łodygi i liście. Łodygi można jeść tak samo jak rabarbar, a liście można dodać do sałatki jako ciekawy dodatek.

Tylko słowo ostrzeżenia. Kwiaty i łodygi begonii zawierają kwas szczawiowy i powinny być unikane przez osoby cierpiące na dnę moczanową, kamienie nerkowe i reumatyzm.

Oczywiście, jeśli nie masz ochoty chrupać begonii, nadal możesz się nimi cieszyć w swoim ogrodzie! Dzięki szerokiej gamie kolorów nasze begonie bulwiaste są gotowe do natychmiastowej wysyłki, a po zadomowieniu będą kwitły aż do pierwszych przymrozków.

Begonie bulwiaste to delikatne byliny, które stanowią ostoję wielu letnich wystaw. Wybierz preferowaną formę – pionową, zwisającą, jednokwiatową, dwukwiatową, pikotowaną, z falbanką itp. i wybierz z szerokiej gamy kolorów.

Największą begonią bulwiastą jest 'Prima Donna’ z ogromnymi falbankowymi kwiatami na zwartych, wyprostowanych roślinach.

Jeśli chodzi o formę kaskadową, nie pomylisz się z odmianą „Sensation”, dostępną w kolorze czerwonym i żółtym, rośliny te wytwarzają masę dużych kwiatów na bardzo mocnych łodygach.

Czytaj  Najlepsze porady ekspertów dotyczące uprawy nasion kwiatów

Tak więc, niezależnie od tego, czy chcesz zjeść swoje begonie, czy po prostu cieszyć się kolorem, jaki nadają Suttons ma do dyspozycji szeroki asortyment i teraz jest czas na złożenie zamówienia.