Jadalna begonia bulwiasta

Bardzo popularna za panowania królowej Wiktorii, wykorzystanie jadalnych kwiatów ponownie zyskuje na popularności. Restauracje i kucharze domowi używają jadalnych kwiatów, aby nadać potrawom odrobinę klasy i elegancji, a wiele z nich wzmacnia również danie swoim niepowtarzalnym smakiem.

Kluczem do wszelkich jadalnych kwiatów jest upewnienie się, że rzeczywiście są jadalne i nie ryzykowanie! Gdy masz pewność, że kwiat jest jadalny, zerwij kwiaty wcześnie rano, gdy zawartość wody jest wysoka i potrząśnij nimi, aby usunąć czające się owady. Ostrożnie umyj kwiaty i osusz je ręcznikiem kuchennym.

Begonie bulwiaste są jadalne, a ich kwiaty są często sprzedawane w najlepszych restauracjach pod nazwą Apple Blossom. Te delikatne kwiatostany dodawane są do sałatek i deserów, gdzie dodają nie tylko koloru i ciekawego smaku, ale także cytrusowo-kwaśnego smaku.

W rzeczywistości begonie bulwiaste jadalne są nie tylko kwiaty, ale także łodygi i liście. Łodygi można jeść tak samo jak rabarbar, a liście można dodać do sałatki jako ciekawy dodatek.

Tylko słowo ostrzeżenia. Kwiaty i łodygi begonii zawierają kwas szczawiowy i powinny być unikane przez osoby cierpiące na dnę moczanową, kamienie nerkowe i reumatyzm.

Oczywiście, jeśli nie masz ochoty chrupać begonii, nadal możesz się nimi cieszyć w swoim ogrodzie! Dzięki szerokiej gamie kolorów nasze begonie bulwiaste są gotowe do natychmiastowej wysyłki, a po zadomowieniu będą kwitły aż do pierwszych przymrozków.

Begonie bulwiaste to delikatne byliny, które stanowią ostoję wielu letnich wystaw. Wybierz preferowaną formę – pionową, zwisającą, jednokwiatową, dwukwiatową, pikotowaną, z falbanką itp. i wybierz z szerokiej gamy kolorów.

Największą begonią bulwiastą jest 'Prima Donna’ z ogromnymi falbankowymi kwiatami na zwartych, wyprostowanych roślinach.

Jeśli chodzi o formę kaskadową, nie pomylisz się z odmianą „Sensation”, dostępną w kolorze czerwonym i żółtym, rośliny te wytwarzają masę dużych kwiatów na bardzo mocnych łodygach.

Czytaj  Efektywne obstawianie – Wsparcie wzrostu dla wysokich & Delikatne Rośliny

Tak więc, niezależnie od tego, czy chcesz zjeść swoje begonie, czy po prostu cieszyć się kolorem, jaki nadają Suttons ma do dyspozycji szeroki asortyment i teraz jest czas na złożenie zamówienia.