Instrukcje dotyczące uprawy Plumeria

Instrukcje dotyczące uprawy

Postaw swoją Plumerię w miejscu, w którym będzie miała jak najwięcej światła słonecznego. Uprawa Plumerii wymaga co najmniej 5 godzin światła słonecznego, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Plumeria to rośliny tropikalne, które nie są mrozoodporne i tolerują wysokie temperatury, ale jeśli są wystawiane na zewnątrz w miesiącach letnich, powinny być osłonięte polarem lub przeniesione do pomieszczenia chronionego, zazwyczaj wystarczy garaż lub szopa, jeśli temperatura spadnie poniżej 8°C.

Plumeria toleruje większość gleb, ale nie toleruje „mokrych stóp”, więc upewnij się, że roślina ma dobry drenaż. Nie pozwól, aby Plumeria stała w stojącej wodzie.

W okresie wegetacji (po pojawieniu się liści i kwiatów) często podlewaj. Kiedy temperatury znów zaczną się obniżać, będą potrzebowały mniej podlewania, a kiedy przejdą w stan spoczynku i stracą liście, powinny być podlewane bardzo rzadko lub wcale.

Aby nakarmić Plumerię, sugerujemy każdą komercyjną mieszankę, taką jak Miracle-Gro. Karmić tylko w okresie wegetacji.

Jeśli trzymasz Plumerię w pomieszczeniu, zalecamy umieszczenie doniczki na tacy z mokrymi kamykami, aby zwiększyć wilgotność. Zamgławianie jest również dobre latem, ale uważaj, aby zamgławiać tylko liście, a nie kwiaty.

Plumeria przejdzie w stan uśpienia zimą i zrzuci liście. Trzymaj roślinę w chłodnym pomieszczeniu, ale upewnij się, że temperatura nie spada poniżej 8 ° C. Nie karm w tym czasie i podlewaj oszczędnie.

Czytaj  Suttons pozwala obrazom mówić! Marzec 2021