Hołd dla Chelsea: RHS Virtual Chelsea 2021

Jak wiesz, pokaz Chelsea Flower Show na żywo 2021 został przesunięty na wrzesień, co oznacza, że ​​jest duża szansa, że ​​odbędzie się w tym roku rok. Dlatego pomyśleliśmy, że to dobry moment na refleksję nad przeszłością. Oto nasz Hołd dla Chelsea!

Zwróciliśmy się do niektórych z naszych ulubionych blogerów i zapytaliśmy ich myśli, wspomnienia i skojarzenia z RHS Chelsea na przestrzeni lat. Przeczytaj więcej, aby dowiedzieć się, co mieli do powiedzenia na temat swojego hołdu dla Chelsea, ale także skomentuj na naszym blogu, aby podzielić się z nami swoim!

O co pytaliśmy

Co wy, nasi ulubieni twórcy treści związanych z ogrodnictwem, sądzicie o tym corocznym wydarzeniu? Chcemy wiedzieć, która kategoria z poniższych jest dla Ciebie najbardziej ekscytująca, inspirująca i interesująca?

Która kategoria Chelsea Flower Show jest najważniejsza dla ogrodników?

 • Najlepszy ogród pokazowy
 • Najlepsza przestrzeń do uprawy ogrodu
 • Najlepszy ogród rzemieślniczy
 • Nagroda za najlepszą konstrukcję (pokaz/przestrzeń do uprawy/ogród rzemieślniczy)~253 ~
 • Najlepszy ogród wystawowy w kategorii People’s Choice
 • Najlepsza przestrzeń do uprawy ogrodu w kategorii People’s Choice
 • Najlepszy ogród rzemieślniczy w kategorii People’s Choice
 • Nagroda Diamentowego Jubileuszu
 • Nagroda Prezydenta
 • Nagroda RHS Chelsea Plant of the Year
 • Najlepszy eksponat odkrywczy
 • Nagroda za nowy projekt

A jeśli masz kilka minut na napisanie nieco dłuższej odpowiedzi, chętnie dowiemy się, dlaczego. Ewentualnie opowiedz nam o swoim ulubionym wspomnieniu z Chelsea Flower Show z ostatnich lat lub o czymś, co szczególnie odbiło się echem w Twojej własnej ogrodniczej podróży.

Co mówią blogerzy

Laura, Elaine i Caroline

the3growbags.com

Wynik w kategorii roślin: „Teraz, jeśli chodzi o twoją ankietę, po krótkiej głośnej dyskusji, zdecydowaliśmy, że najbardziej ekscytującą i inspirującą kategorią jest dla nas najlepszy ogród wystawowy. Oczywiście może to wynikać z tego, że dominuje to w relacjach telewizyjnych lub dlatego, że ci wystawcy otrzymują największą przestrzeń kreatywną lub dlatego, że ich projekty wahają się od bardzo nowoczesnych do bardzo tradycyjnych (podczas gdy ogrody rzemieślnicze koncentrują się głównie na romantycznym okresie projektowanie ogrodów), ale bez względu na przyczynę tę nagrodę najbardziej zapadamy w pamięć. Uwielbiamy również stoiska handlowe w namiocie i jesteśmy bardzo ciekawi, jak sobie radzą, ale nie sądzę, żeby to była jedna z twoich kategorii”.

Wspomnienie: „Mamy bardzo wiele miłych wspomnień z Chelsea i co roku piszemy blog o rozmowach, które podsłuchaliśmy, o roślinach, które najbardziej nam się podobały itp. Na naszym blogu w zeszłym roku powtórzyliśmy niektóre z tych momentów – dam wam przedsmak:

Laura: Najlepsze momenty? Cóż, w przeszłości wiązały się one zwykle z wizytami w sanktuarium damskich toalet, wyposażonym w fontanny i darmowy balsam do rąk, ale w ostatnich latach zacząłem budzić Caroline wcześnie w ostatnią sobotę, jadąc przez spokojne ulice Battersea i będąc jedną z pierwszych osób przekraczających bramy o 8 rano. Ten pierwszy spacer z filiżanką kawy i rogalikiem (do tego momentu C komunikował się tylko pomrukami), kiedy ogarniamy to wszystko, zanim tłumy dotrą na teren show, naprawdę wymaga trochę pobicia. Elaine: Ciężko jest wybierz najwspanialszy moment – ​​uwielbiam pikniki naszych dziewczyn w porze lunchu w Ranelagh Gardens, uwielbiam wspólną zabawę podczas sobotniej wyprzedaży, a potem podróż pociągiem z naszymi kwiecistymi skarbami, takimi jak Burnham Wood, wracającymi do Dunsinane. Mocnym kandydatem była sytuacja, w której uzbrojona policja wyglądała, jakby mogła aresztować Laurę i moglibyśmy zaznać trochę spokoju……………jakże wiwatowaliśmy! Tak, pójdę z tym.”

Więcej informacji tutaj – https://the3growbags.com/growbag-blog/chelsea-choices/

Karen & Rich

thegardensmallholder.com

Wynik w kategorii Rośliny: „Rich i ja tak naprawdę nigdy nie mieliśmy okazji odwiedzić Chelsea Flower Show, chociaż jest to na naszej liście rzeczy do zrobienia! Po chwili zastanowienia uznaliśmy, że kategoria Best Show Garden jest ważna dla ogrodników do odwiedzenia – to jeden z obszarów, które bardzo chcielibyśmy zobaczyć!”.

Alan E Down

twardo stąpający po ziemi.co.uk

Wynik w kategorii roślin: „Mój wybór to Najlepszy Ogród Wystawowy People’s Choice. Moje rozumowanie jest proste jak w nazwie – to jest to, co lubi większość ogrodników i na co głosuje!”.

Alexandra Campbell

immiddlesizedgarden.co.uk

Wynik w kategorii roślin: „Myślę, że zarówno ogród „Best in Show”, jak i „People’s Choice Best In Show Garden” są wspólnie najważniejsze dla ogrodników. Dzieje się tak dlatego, że ogród „Best in Show” jest zwykle przykładem „haute couture” w projektowaniu ogrodów, czasami przesuwając koncepcje do granic możliwości, podczas gdy „People’s Choice” jest odzwierciedleniem tego, czego ludzie naprawdę chcą w danym momencie w swoich ogrodach. Myślę, że bardzo interesujące jest spojrzenie na te dwie sprawy razem, zwłaszcza że wielu odwiedzających RHS Chelsea to sami bardzo kompetentni i doświadczeni ogrodnicy. Tak więc ich opinia jest dobrym odzwierciedleniem dzisiejszych trendów ogrodniczych, podczas gdy Best in Show będzie raczej wyznacznikiem trendów ogrodniczych w ciągu najbliższych kilku lat”.

Wspomnienie: „Kiedy wszedłem dzisiaj do ogrodu, zobaczyłem, że wyszedł pierwszy irys – fioletowy o nazwie Sable, który był używany przez Toma Stuarta Smitha w ogrodzie RHS Chelsea Laurent Perrier i który kupiłem za ten powód. Przypomniało mi to, że Chelsea Flower Show to przede wszystkim genialne miejsce do odkrywania roślin. Obserwowanie roślin w ogrodach wystawowych jest zawsze inspirujące, ale to, co zrobiło na mnie wrażenie w tej roślinie, to to, że jest również odporna, długowieczna i wszechstronna. Każdego roku przypomina mi „Chelsea”.

Alison Levey

blackberrygarden.co.uk

Wynik kategorii roślin: „Muszę oszukiwać, odpowiadając w tej ankiecie, ponieważ nie ma jednej jednoznacznej kategorii, która najbardziej mnie ekscytuje. Gdybym był zmuszony, powiedziałbym, że uważam Best Show Garden i People’s Choice Best Show Garden za dwie najbardziej ekscytujące kategorie jako poszczególne kategorie i wzajemne oddziaływanie między nimi. The Best Show Garden jest zawsze ekscytujący, ponieważ wskazuje ten, który jest uważany za najbardziej wyróżniający się technicznie. Będzie pasował do założeń projektowych, będzie wykonany na najwyższym poziomie jakości, a wszystkie źdźbła trawy będą wskazywać dokładnie właściwy kierunek. Najlepszy ogród pokazowy People’s Choice może być dokładnie tym samym ogrodem, ale często tak nie jest. To będzie ogród, który poruszył wyobraźnię ludzi, którzy go odwiedzili/oglądali. To może nie być „idealne”, ale wywołało u nich uśmiech i rezonuje z nimi na poziomie emocjonalnym. People’s Choice często będzie ogrodem, z którym mogą się najbardziej identyfikować. Fascynujące będzie obserwowanie, które ogrody wygrywają w której kategorii w tym roku, szczególnie w tym roku. Po spędzeniu tak dużej części roku 2020/21 pod ograniczeniami covidowymi, które ograniczają nas do tego, co mamy jako nasz ogród/przestrzeń na zewnątrz; People’s Choice może być tym, który oddaje nadzieje i emocje nas wszystkich, gdy wkraczamy w, miejmy nadzieję, lepszy czas”.

Wspomnienie: „Myślę, że w mojej osobistej podróży ogrodniczej najbardziej przemówiło do mnie to, że można wywrzeć duży wpływ na małej przestrzeni. Różne ogrody w Chelsea nie są tak duże, jak wyglądają w telewizji, a kiedy na nie patrzysz, możesz znaleźć kilka inspirujących kombinacji nasadzeń, które mogę skopiować w domu, a których inaczej bym nie wziął pod uwagę. Przede wszystkim jednak myślę, że to Chelsea zainspirowała mnie do dalszych działań, to stosowania ozdób, takich jak ładne podpory do wspinaczki, obelisk dla powojnika czy kamiennego kota czyhającego na rabatach. Rozszerzyło moje horyzonty na to, co jest możliwe w mojej przestrzeni ogrodniczej”.

Mandy Watson

mandycanudigit.com

Wynik w kategorii Roślin: „To zdecydowanie dla mnie Nagroda Rośliny Roku. Uwielbiam patrzeć, co nowego na froncie uprawy roślin, ponieważ jest to prawdziwy wskaźnik tego, jak będą wyglądać nasze ogrody w ciągu najbliższych kilku lat. W końcu ludzie mogą sobie pozwolić na roślinę, a nie na całe zagospodarowanie terenu!”.

Wspomnienie: „Rośliną, która najbardziej utkwiła mi w pamięci, jest hortensja i wzrost popularności po zwycięstwie Uciekającej Panny Młodej i Miss Saori w 2018 i 2014 roku. Zostały one przekształcone z roślin ogrodowych z lat 70. XX wieku w odmiany, z których każdy mógł korzystać ”.

Adrienne Wild

wildaboutgardening.co.uk

Wynik kategorii roślin: „Myślę, że ważne jest, aby zwrócić uwagę na wszystkie kategorie People’s Choice. Najlepsza przestrzeń do uprawy i najlepsze ogrody rzemieślnicze zapewniają odwiedzającym realistyczne pomysły, które mogą zabrać do domu, więc zawsze warto je obejrzeć. Na uwagę zasługują nagrody, zwłaszcza nagroda za odkrycie, roślina roku oraz nagrody za projekt i konstrukcję.

Odwiedziłem Chelsea ponad 40 razy i zawsze zwracam uwagę na trendy projektowe i skojarzenia z roślinami – mimo że sezon na rośliny jest poza sezonem, warto zwrócić uwagę na kombinacje kolorów i tekstur.

O ogrodach „pokazowych” lubię widzieć historię stojącą za projektem i bylinami używanymi w pojemnikach. Byłem pod wrażeniem tego, jak Chelsea ewoluowała i odeszliśmy od brzegów rododendronów oraz ogrodów skalnych i wodnych. Lubię być zaskakiwana na Pokazie, nawet jeśli projektantka zboczyła z trasy. Dobrze jest widzieć „zaprezentowane” nowe rośliny i innowacje w stosowanych materiałach budowlanych i technikach. Dzikie rośliny i ekologiczne pomysły są zawsze w mojej głowie”.

Bogaty

twothirstygardeners.co.uk

Wynik w kategorii roślin: „Powiedziałbym, że „Miejsce do uprawy” jest najbardziej odpowiednie dla ogrodników, ale każdy chce zobaczyć, kto wygra „Najlepszy ogród wystawowy”.

Wspomnienie: „Jednym z moich ulubionych wspomnień z Chelsea (2016) było oglądanie Mr Motivator* (przechrzczonego jako Mr MOWtivator specjalnie na potrzeby serialu) rozświetlającego scenę Boscha rozmytą plamą wymachujących kończyn i tęczowej lycry. Był to z pewnością kontrast po wyjściu ze spokojnego otoczenia kwietnego namiotu”.

W niedawnej ankiecie Suttons przeprowadzonej wśród 77 blogerów ogrodniczych 67% respondentów uważa, że ​​„Najlepszy ogród pokazowy” jest najważniejszą kategorią na Chelsea Flower Show. Tuż za nią plasują się kategorie „People’s Choice Best in Show” i „Roślina Roku”.

Chcielibyśmy usłyszeć, co klienci i widzowie naszego Suttons muszą zapamiętać i powiedzieć o RHS Chelsea w ciągu 108 lat historii! Możesz to zrobić, komentując na naszym blogu lub dzieląc się swoimi przemyśleniami na naszych stronach w mediach społecznościowych poniżej!

Instagram

Facebook

Twitter

Oprócz naszego Hołdu dla Chelsea, tutaj możesz zobaczyć naszą stronę główną Chelsea 2021, zawierającą wszystko, co musisz wiedzieć o wirtualnym i wrześniowym show! Plus informacje o Roślinie Roku, Produkcie Roku i Suttons Guide to Chelsea.

Kliknij tutaj, aby wyświetlić naszą stronę główną Chelsea

Roślina Roku 2021

Produkt Roku 2021

Informacja prasowa

Czytaj  Artisan Bumble Bee Mix Tomatoes