Historie klientów: List 1 – Joyce z Newton Abbot

Szanowny Panie.

Jako klientka waszej firmy i widząc zaproszenie mojej synowej na wieczór dyskusyjny z klientami, która niestety spóźniła się na udział w tym spotkaniu, pomyślałam, że może być pani zainteresowana jakąkolwiek historią dotyczącą katalogu nasion w 1930!

Mój ojciec był głównym ogrodnikiem ówczesnego Sir Vassera Smitha, prezesa Lloyds Bank w jego dużej posiadłości Charlton Park, Cheltenham. wszystkie ich nasiona były kupowane w waszej firmie i zawsze czekałem na dostawę waszego katalogu. Na początku lat 30. okładka była dość duża, o ile pamiętam, ciemnozielony, wytłaczany, sztywny papier. Bardziej pociągał mnie herb królewski z mianowaniem ówczesnego króla. Wyciągałem kawałek cienkiego papieru, kładłem go na emblemacie i kredką ołówkową, co dało mi doskonały obraz, co dla mnie jako małego dziecka było zaskakujące.

Wciąż kupuję od ciebie nasiona, mimo że mam już 50 lat i mam tak wiele wspomnień związanych z przywilejem wychowania się w tej posiadłości pełnej kwiatów i otoczonego murem ogrodu warzywnego.

Z poważaniem,

Joyce Bloxham.

Pozwolenie udzielone pierwotnemu właścicielowi na powielanie listu i zdjęć do naszej sekcji Historie klientów.

litera1-joyce-newton-opat

Jeśli masz własne Historie klientów, chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie, wyślij nam list do Customer Stories, Suttons Consumer Products, Woodview Road, Paignton, Devon TQ4 7NG lub napisz do swojej historii

 

Czytaj  Suttons Seed Catalog Preview 2016