Growbag Growing

Uprawa Growbag była kiedyś ograniczona do szklarni, ale torby do uprawy świetnie sprawdzają się również na nasłonecznionym tarasie, tarasie lub balkonie. Są doskonałym sposobem na zwiększenie powierzchni uprawnej na terenach bezglebowych, ale także na uniknięcie chorób w glebie. Wybieraj rośliny, które nie mają głębokich korzeni, takie jak pomidory, bakłażany, papryczki chilli i ogórki. Rośliny nie szczepione jednak, ich system korzeniowy jest zbyt silny i potrzebuje więcej miejsca. Liście sałaty można również z powodzeniem uprawiać, wybierz odmianę typu „wytnij i przyjdź ponownie”, a będziesz cieszyć się domowymi liśćmi przez całe lato.

Gdy używasz torby do uprawy pomidorów, bakłażanów itp., w każdej z nich można uprawiać od dwóch do trzech roślin. Można je sadzić bezpośrednio lub przez halo roślinne, które tworzy głębszy obszar sadzenia, zapewniając zdrowszy wzrost korzeni. Aureole roślinne umożliwiają również przepływ wody i paszy prosto do korzeni.

Oto prosty przewodnik dotyczący uprawy w workach: 1) Dobrze podlej rośliny i pozwól im spłynąć.2) Dużo potrząśnij workiem, aby poluzować kompost i upewnić się, że jest równomiernie rozłożony.3) Wykonaj kilka otworów drenażowych i wytnij wstępnie zaznaczone obszary do sadzenia.4) Wykop dół do sadzenia lub, jeśli używasz aureoli, wepchnij go do kompostu.5) Posadź roślinę tak, aby górna część bryły korzeniowej znajdowała się tuż pod powierzchnią kompostu6) Wepchnij włóż kołek do kompostu i przywiąż roślinę podczas jej wzrostu.7) Utrzymuj kompost wilgotny, ale nie mokry.8) Jedno z kwiatów pojawia się nakarmione płynnym nawozem o wysokiej zawartości potasu.

Jedyną niewielką wadą toreb uprawowych jest to, że nie są one atrakcyjne. Podczas gdy jest to dobre dla szklarni, ma to znaczenie, gdy używasz ich na patio lub balkonie. Rozwiązaniem jest umieszczenie torby do uprawy w jednej z naszych wytrzymałych, atrakcyjnych rustykalnych skrzyń. Każda skrzynia jest dostarczana w komplecie z torbą do uprawy, wkładką i 7 wytrzymałymi bambusowymi laskami z mocowaniami.

Czytaj  Gotowanie z lawendą

Growbags są dobre tylko przez jeden sezon, ponieważ w tym czasie wszystkie składniki odżywcze zostaną zużyte. Tak więc, pod koniec sezonu, otwórz torebkę i dodaj ją do swojego ogrodu, aby działała jak odżywka do gleby.

Wskazówka: Worki na kompost do grzybów nie dostarczą wystarczającej ilości składników odżywczych, aby można je było wykorzystać jako worek do uprawy. Najlepiej więc trzymać się tradycyjnych toreb do uprawy i postępować zgodnie z naszymi wskazówkami, jak stworzyć najbardziej atrakcyjny rodzaj!