Endokrynolog w Gdańsku

Endokrynolog w Gdańsku

ginekolog-poloznik-endokrynolog-gdansk

Endokrynologia jest badaniem medycyny, które odnosi się do układu hormonalnego, czyli systemu, który kontroluje hormony. Endokrynolodzy są specjalnie wyszkolonymi lekarzami, którzy diagnozują choroby związane z gruczołami. Ponieważ lekarze ci specjalizują się w tych schorzeniach, które mogą być złożone i mają
Objawy trudne do wykrycia, endokrynolog jest twoim najlepszym zwolennikiem, jeśli chodzi o kwestie hormonalne.

Większość pacjentów rozpoczyna swoją podróż do endokrynologa od wizyty u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza rodzinnego. Lekarz ten przeprowadzi serię badań, aby sprawdzić, jaki może być potencjalny problem, z którym boryka się pacjent. W przypadku podejrzenia problemu z hormonami, lekarz podstawowej opieki zdrowotnej wystosuje skierowanie. Celem endokrynologa jest przywrócenie równowagi hormonalnej w organizmie.

Warto dowiedzieć się więcej o położnictwie, ginekologii i endokrynologii na stronie Endokrynolog w Gdańsku Wrzeszczu o długoletnim stażu pracy związanym z różnymi chorobami. 

Co robi endokrynolog?

hashimoto-endokrynolog-gdansk-wrzeszcz-doktor

 

Gruczoły w organizmie człowieka uwalniają hormony. Endokrynolodzy leczą osoby, które cierpią na zaburzenia równowagi hormonalnej, zazwyczaj z powodu gruczołów układu hormonalnego lub niektórych rodzajów nowotworów. Ogólnym celem leczenia jest przywrócenie normalnej równowagi hormonalnej w organizmie pacjenta.

Większość prac wykonywanych przez endokrynologa służy jako podstawa do prowadzenia bieżących badań. Niektórzy endokrynolodzy pracują wyłącznie jako lekarze prowadzący badania. Celem badań jest wypracowanie nowych sposobów lepszego leczenia zaburzeń równowagi hormonalnej, w tym opracowanie nowych leków.

Co trzeba zrobić, aby zostać endokrynologiem?
Pierwszym krokiem do zostania endokrynologiem jest uzyskanie tytułu licencjata w akredytowanej szkole wyższej lub uniwersytecie. Pod koniec studiów licencjackich student będzie musiał złożyć wniosek i zostać przyjęty do szkoły medycznej. Po zaakceptowaniu, trzeba będzie ukończyć cztery kolejne lata nauki. Większość endokrynologów ukończy rezydencję, która trwa od trzech do czterech lat. Po ukończeniu nauki szkolnej, wymagane jest uzyskanie licencji państwowej.

Wspólne kursy, które będą musiały być ukończone, aby zostać endokrynologiem obejmują:

Obrazowanie i analiza tarczycy
Endokrynologia kliniczna
Endokrynologia i genetyka
Koncepcje endokrynologii molekularnej
Guzy endokrynologiczne
Zazwyczaj potrzeba co najmniej 10 lat, aby dana osoba wykonała wszystkie niezbędne prace kursowe, szkolne i szkoleniowe, aby zostać endokrynologiem. W okresie od 2010 do 2020 r. oczekuje się wzrostu na tym stanowisku o 24%. Zanim dana osoba rozpocznie ścieżkę edukacyjną do zostania tego typu lekarzem, zaleca się, aby dokładnie rozważyła, czy jest to właściwa droga, czy też nie.

Więcej możecie się dowiedzieć np wikipedii