Ogrodnictwo dla dzieci: trzy fajne sposoby na uprawę zimowych roślin pościelowych

Jeśli chcesz natychmiast dodać trochę koloru do pustego i mało inspirującego zimowego ogrodu , zimowe rośliny rabatowe są świetną opcją – i są idealne również do zaangażowania dzieci w ogrodnictwo.

Oto trzy zabawne sposoby uprawy zimowych roślin rabatowych z nowej książki A Year of Nature Craft and Play autorstwa Catherine Hughes i Becky Goddard-Hill. Książka jest wypełniona 52 projektami ogrodniczymi, zajęciami artystycznymi, grami, robótkami ręcznymi i eksperymentami naukowymi, wszystkie zaprojektowane tak, aby inspirować dzieci do kreatywnego obcowania z naturą i zapewniać im zajęcie przez cały rok.

Posadź wesołą skrzynkę okienną

Bratki fantastycznie prezentują się w doniczkach Zdjęcie: Pansy Plants – Frizzle Sizzle from Suttons

Sadzenie skrzynek balkonowych to naprawdę szybki i łatwy sposób na ożywienie zewnętrznej części domu zimą. Za pomocą zaledwie kilku roślin możesz stworzyć piękny pokaz kwiatów, który robi wrażenie.

Możesz trzymać się jednego rodzaju roślin rabatowych, takich jak bratki lub cyklameny, lub mieszać je z wieloma różnymi odmianami.

Upewnij się, że wybrałeś skrzynkę okienną odpowiedniej wielkości do swojego parapetu. Jeśli nie masz wystarczająco głębokiego parapetu na skrzynkę okienną, możesz ustawić pojemnik na ścianie ogrodu lub patio. A ponieważ jest tak przenośny, możesz go łatwo przenosić, jeśli masz ochotę na zmianę.

Stwórz swój własny wiszący kosz

Wiszący kosz to przyjemny widok w drzwiach. Zdjęcie: Catherine Hughes

Wiszący kosz to prosty sposób na hodowlę wielu wspaniałych roślin zimą, nawet jeśli nie masz ogrodu. Możesz powiesić jeden przed drzwiami wejściowymi lub gdzieś, gdzie możesz go zobaczyć z wnętrza domu.

Doskonałe do wiszących koszy jest połączenie roślin pnących się i rosnących ku górze. Daje ci wyświetlacz, który jest większy niż rzeczywisty pojemnik i pozwala bawić się wieloma różnymi odmianami roślin.

Czytaj  Jak uprawiać jaśmin

Jeśli twój kosz ma zakrzywioną podstawę, umieść go na pustej doniczce lub wiadrze podczas sadzenia. Dzięki temu przestanie się poruszać i znacznie ułatwi pracę małym rączkom.

Przekształć artykuły gospodarstwa domowego w pojemniki z recyklingu

Daj drugie życie zużytym przedmiotom gospodarstwa domowego, zamieniając je w wyjątkowe pojemniki na kwiaty. Zdjęcie: Catherine Hughes

Wiele przedmiotów gospodarstwa domowego tworzy fantastyczne doniczki z recyklingu. Ponowne użycie czegoś, co w przeciwnym razie wylądowałoby w koszu, to świetny sposób na bycie ekologicznym ogrodnikiem, a przy tym świetna zabawa.

Oto kilka pomysłów na rzeczy, które można upcyklingować: