Drzewa owocowe i orzechowe z odkrytymi korzeniami

Tradycyjnie większość drzew, w tym owoce i orzechy, sprzedawano z odkrytymi korzeniami. Dopiero nasze stosunkowo nowe pragnienie sadzenia przez cały rok doprowadziło do wzrostu drzew uprawianych w pojemnikach. Drzewo z odkrytymi korzeniami to takie, które zostało wykopane w stanie spoczynku, a następnie dostarczone bez gleby wokół korzeni. I bez puli!

Współpracując z wiodącymi dostawcami, Suttons opracował szeroką gamę drzewek owocowych i orzechowych. Wybraliśmy te, które zapewniają najlepszy smak, najlepszą odporność na choroby i są w rozmiarze pasującym nawet do mniejszych ogrodów.

Zasięg

~ 152 ~ Oprócz stale popularnej jabłoni-jedzenie, gotowanie i kraba-zakres obejmuje: Damson śliwki wiśnie morelowe gagemirarabelle Peaches Paince Pears Sweet Migondpersimmon Walnut Polet Filbert ~ 153 ~

Jakby tego było mało, oferujemy również małe doniczkowe drzewka owocowe na taras. Plus gama wytrzymałych cytrusów. Wszystkie można obejrzeć na naszej stronie internetowej www.suttons.co.uk

Podkładki

Większość drzew owocowych jest szczepiona na „podkładce” wybranej ze względu na jej wigor. Wszystkie podkładki wybrane przez firmę Suttons są certyfikowane jako wolne od wirusów i zostały wybrane tak, aby zapewnić dobre plonowanie drzew i osiąganie rozsądnych rozmiarów. Rozmiar ten można oczywiście dalej kontrolować poprzez przycinanie.

Zapylenie

Nawet drzewa, o których wiadomo, że są samozapylaczami, skorzystają na posiadaniu w pobliżu innego drzewa z tej samej grupy zapylania. Albo w swoim ogrodzie, albo w ogrodzie sąsiada. Grupy zapylania najlepiej określają, jak wcześnie lub jak późno kwitnie drzewo, przy czym 1 oznacza bardzo wcześnie, a 7 najpóźniej. Wybierając drzewa, szukaj tych, które znajdują się w obrębie 1 grupy od siebie. Tak więc drzewo grupy 3 skorzysta na uprawie w pobliżu grupy 2, 3 lub 4.

Dostawa

Drzewa z gołym korzeniem zostaną podniesione z ziemi tylko wtedy, gdy są uśpione. Łagodniejsza pogoda sprawiła, że ​​choć wcześniej drzewka dostarczaliśmy w październiku, to teraz musimy trochę poczekać i dostarczyć je już w listopadzie. Drzewa zostaną dostarczone w specjalnie zaprojektowanych pudełkach, wraz z pełną instrukcją uprawy.

Czytaj  Melisa – Ale nie tak, jak wiesz!

Sadzenie

Najlepiej sadzić zaraz po porodzie, ale jeśli nie jest to możliwe, drzewa będą miały się dobrze przez kilka dni w chłodnym, ale wolnym od mrozu miejscu. Być może nieogrzewana szopa lub garaż. Kiedy przyjdziesz sadzić, najpierw namocz korzenie w wiadrze z wodą przez około 2 godziny.

Otwór do sadzenia musi być wystarczająco głęboki, aby stary ślad gleby znajdował się na poziomie gruntu lub nieco poniżej. I wystarczająco szeroki, aby korzenie mogły się rozłożyć. Uzupełnij dziurę i delikatnie stąpaj po powierzchni.

Obficie podlewaj i często powtarzaj.

Jeśli szukasz wizualnej pomocy dotyczącej zasad sadzenia drzewa owocowego z odkrytymi korzeniami (mianowicie jabłoni Redlove), obejrzyj ten film instruktażowy autorstwa Suttons.

Drzewa problemów

Jeśli masz stare drzewa, które zostały już wcześniej wytępione przez grzyba, nie zaleca się sadzenia drzew na tym samym obszarze wkrótce potem. Grzyb żyje w glebie i rozciąga się na długą drogę. Choć zwykle objawiają się one na starszym lub chorym drewnie, tak szybkie sadzenie młodych śliwy lub gruszy byłoby dużym ryzykiem. Poczekałbym kilka lat przed ponownym posadzeniem.