Dlaczego warto kupować rośliny wtykowe?

Rośliny wtykowe to świetny sposób na zakup roślin, jeśli nie chcesz uprawiać z nasion.

Nasze rośliny doniczkowe są dostarczane w pięciu rozmiarach, począwszy od dodatkowych korków do uznanych roślin doniczkowych o średnicy 9 cm. Są dostępne w różnych rozmiarach opakowań, aby zaspokoić potrzeby każdego rozmiaru ogrodu.

Dodatkowe wtyczki

Opakowania po 45 sztuk. Dostępne w kwietniu.

To są nasze najlepsze wtyczki. Wykiełkowaliśmy dla Ciebie nasiona i wyhodowaliśmy z nich małe rośliny. Będą musiały być doniczkowe, co będzie wymagało trochę ostrożności, ale wiesz, ile roślin otrzymasz, a wartość jest znakomita. Każda roślina kosztuje zaledwie 9 pensów ~ 153 ~

Uwaga: nasze tacki na rośliny z czopami Extra Value zawierają dodatkowe komórki – ponad podaną ilość – więc zazwyczaj otrzymasz kilka dodatkowych roślin, nawet jeśli niektóre komórki są puste.

Wtyczki wartości

Opakowania po 20 sztuk. Dostępne w maju.

Rośliny te zostały wyhodowane w większych korkach i chociaż nadal wymagają doniczek, są większe i bardziej wytrzymałe. Już od 21 pensów za roślinę zapewniają idealną równowagę między wartością a wysiłkiem.

Garden Ready Plugs

Opakowania po 15 sztuk. Dostępne w połowie maja.

Te rośliny zostały wyhodowane do punktu, w którym są gotowe do sadzenia w twoim ogrodzie, gdy minie zagrożenie mrozem. Nadal mają wielką wartość od 57 pensów za roślinę, więc po prostu usiądź wygodnie i obserwuj, jak rosną!

Super wtyczki

Opakowania po 6 sztuk. Dostępne w maju.

Niektóre odmiany najwyższej jakości wymagają wyhodowania z sadzonek do tych Super Plugów już od 98 pensów za roślinę. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, możesz umieścić je w szklarni na kilka tygodni przed zasadzeniem.

9cm Rośliny doniczkowe

Opakowania po 3 sztuki. Dostępne od maja.

Nasze największe rośliny rabatowe i tarasowe są uprawiane w doniczkach o średnicy 9 cm w cenie od 1,66 GBP za sztukę. Gotowe do sadzenia prosto w ogrodzie, gdzie dadzą natychmiastowy efekt.

Czytaj  Słodkie ziemniaki (Ipomoea batatas)

Przy dostawie

Przy dostawie roślin musisz to zrobić od razu:

  • Ostrożnie rozpakuj swoje rośliny i sprawdź czy kompost jest wilgotny.
  • Jeśli jest sucho, podlej ostrożnie małą konewką i pozwól spłynąć.
  • Stań w jasnym, ciepłym miejscu, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi wzrostu. Pod warunkiem, że są utrzymywane w stanie wilgotnym, zwykle można je pozostawić na okres do 3 dni.

Twoje rośliny zostały wyhodowane w idealnych warunkach i sprawdzone przez jednego z naszych ekspertów przed starannym zapakowaniem i wysyłką pocztą. Jeśli jednak zostały uszkodzone lub opóźnione w dostawie, prosimy o natychmiastowy kontakt.

Pielęgnacja roślin wtykowych

Pamiętaj, aby wszystkie letnie rośliny rabatowe były chronione przed wiosennymi przymrozkami. Nie sadzić na zewnątrz przed końcem maja/początkiem czerwca.

Wtyczki dodatkowej wartości i wartości:

Przygotowanie gruntu

Aby zmniejszyć potrzebę pielenia, przekop swój obszar sadzenia na kilka tygodni przed planowanym sadzeniem. Gdy ziemia się ociepli, nasiona chwastów wykiełkują i możesz je usunąć, zanim zasadzisz wystawę.

Zalewanie

Doniczka o średnicy 7 cm wypełniona luźno wilgotnym kompostem jest idealna do sadzenia tych wytrzymałych młodych roślin. W każdym opakowaniu dodatkowych roślin wtykowych znajdziesz pałeczkę do dibbera. Jeśli zamierzasz sadzić rośliny czopowe z boku wiszących koszy, możesz użyć mniejszej doniczki niż 7 cm i przenieść je do koszy, gdy dobrze się ukorzenią.

Aby wyjąć zatyczki, delikatnie przepchnij przez otwór w podstawie każdej celi i wyjmij roślinę i zatyczkę korzeniową z tacy. Umieść go na środku wypełnionej doniczki, tak aby korzenie korka były zakryte. Delikatnie ubij kompost wokół podstawy korka, upewniając się, że łodyga i liście pozostają nad górną warstwą. Alternatywnie można sadzić na tacach z kompostem. Taca o wymiarach 36 x 22 cm pomieści do 24 roślin.

Trzymajcie się ciepło

Dorastaj w jasnym miejscu w temperaturze 16 ̊C (60 ̊F). W przypadku begonii i niecierpka temperatura 18 ̊C (65 ̊F) byłaby jeszcze lepsza, aby zachęcić do szybkiego zadomowienia.

Czytaj  Jak uprawiać rabarbar

Wtyczki gotowe do ogrodu:

Jak sama nazwa wskazuje, rośliny te są gotowe do sadzenia w ogrodzie, gdy minie zagrożenie mrozem.

Super wtyczki:

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, umieść je w doniczce i trzymaj w szklarni przez kilka tygodni przed zasadzeniem.

9cm Rośliny doniczkowe:

Są gotowe do sadzenia prosto w ogrodzie, gdzie natychmiast zrobią wrażenie.

Ogólne porady pielęgnacyjne

  • Aby osiągnąć ten oszałamiający wygląd przez całe lato, upewnij się, że regularnie sprawdzasz rośliny, aby upewnić się, że mają odpowiednią ilość wody i regularnie je karmisz.
  • Gdy sadzisz w pojemnikach, zmieszaj z kompostem nawóz dla roślin o powolnym uwalnianiu oraz trochę kryształów magazynujących wodę. Będą wtedy potrzebować mniej uwagi przez całe lato.
  • Podlewanie poniżej korony roślin zmniejszy oznaki i uszkodzenia kwiatów.
  • Usuwanie martwych i uszkodzonych kwiatostanów nie tylko poprawi wygląd roślin, ale także uniemożliwi roślinie zużywanie energii na produkcję nasion i zapewni produkcję większej ilości kwiatów.

Patrz, jak rosną!

Im większe korki, tym mniejszy wysiłek! Kupując rośliny wtykowe, możesz skupić się na przyjemnej części – planowaniu wyglądu letniego ogrodu. Wybierz więc swoje ulubione i bądź kreatywny dzięki wspaniałym schematom kolorów, aby stworzyć zapierające dech w piersiach dekoracje na klombach, rabatach, doniczkach i wiszących koszach.