Czekoladowe Kwiaty

Czekoladowe pisanki mogą być smakowitym przysmakiem, ale czekoladowe kwiaty również zapewnią Ci czekoladowy hit, czy to dzięki ich pachnącym kwiatom, czy bogato ubarwionym liściom. O wiele zdrowsze niż prawdziwa czekolada, a ponieważ większość z nich to byliny, utrzymają się na ustach znacznie dłużej niż ten moment i nie będą trwać wiecznie na twoich biodrach.

 Wielkanoc jest jednym z najważniejszych świąt religijnych w roku i niesie ze sobą wiele zwyczajów i tradycji. Jedną z tych tradycji jest oczywiście czekoladowe jajko, którego każdego roku w Wielkiej Brytanii sprzedaje się około 80 milionów sztuk. Dla tych, którzy martwią się kaloriami lub innymi problemami zdrowotnymi, być może kwiaty o zapachu czekolady są lepszym pomysłem. Wiele roślin albo wygląda jak czekolada, albo pachnie jak czekolada, więc mogą cieszyć oko i/lub nos bez żadnej kalorycznej zemsty.

Cosmos Choca Mokka
Ten kompaktowy Cosmos zawiera mocny zapach czekolady. Kwitnąca, a więc pachnąca czekoladą, od lipca do października pokochają ją również motyle i pszczoły. Jak wiele bylin Cosmos Choca Moca potrzebuje słonecznego miejsca w dobrze osuszonej glebie. Deadhead regularnie, aby zachęcić do kwitnienia.

Różana Gorąca Czekolada
Duże skupiska pomarańczowych pąków, które otwierają się, ukazując kwiaty w kolorze czekolady. Łatwa w uprawie, odporna na choroby i bardzo niezwykła.

Lonicera Chic i Choc
Kompaktowy wiciokrzew idealny do sadzenia nad doniczką lub do uprawy na małej kratce. Obawiam się, że nie ma czekoladowych perfum, ale nadrabia to normalnym cudownie słodkim miodowym zapachem. Kwiaty są ładne różowo-białe, dojrzewające do morelowego złota.

Geranium F1 Miętowa Czekolada
Liście tego wcześnie kwitnącego geranium są koloru czekolady z miętową zielenią, stąd nazwa. I nie zapominajmy o ładnych bladych i ciemniejszych różowych kwiatach. Idealny do donicy na słoneczny taras.

Begonia Non-Stop Mocca Mix
Ta słynna na całym świecie begonia bulwiasta jest teraz dostępna w mieszance żywych kolorów z dodatkowymi pięknymi liśćmi w kolorze ciemnej czekolady. Tak więc bez czekoladowych kwiatów, ale z dużą ilością bogatych czekoladowych liści.

Czytaj  Jak uprawiać ranunculus