Co czyni zwycięzcę RHS Chelsea?

Cercis canadensis „Eternal Flame”® zdobyła nagrodę „Plant of the Year” 2021 w RHS Chelsea 20 września, ale co czyni zwycięską roślinę?~ 153~

„Eternal Flame”® został wprowadzony na rynek przez firmę Suttons w ramach ekscytującej współpracy z Hillier i za pośrednictwem partnera-wystawcy Stonebarn Landscapes.

Na zdjęciu (od lewej do prawej): Hugh Povey, posiadacz National Collection of Cercis, Peter Freeman, Suttons Product Manager & Buyer oraz Jon Wheatley, Stonebarn Landscapes (partner wystawy)

Zespół ogrodniczy Suttons wyjaśnia, dlaczego uwielbia ten wyjątkowy nowy krzew…

Dlaczego Suttons kocha Cercis canadensis „Eternal Flame”®?

To zwycięzca dla miłośników jesieni! Ten przełom w panierce oferuje coś, co wygląda jak kolor jesienny, ale przez siedem miesięcy sezonu wegetacyjnego.

Od maja do listopada będziesz mieć oszałamiającą kombinację nowo pojawiających się, żywych czerwonych liści, które następnie zmieniają kolor na pomarańczowy i ponownie zmieniają kolor na złotożółty. Charakteryzuje się również oszałamiającymi, jasnoróżowymi kwiatami na nagich łodygach, zanim rozwinie liście pod koniec kwietnia i na początku maja.

Cercis canadensis ‘Eternal Flame’ na stoisku wystawowym Sparsholt na RHS Chelsea Flower Show 2021

Jak i dlaczego powstał „Eternal Flame”®?

Został opracowany w ramach 25-letniego programu hodowlanego przez dr Dennisa Wernera z North Carolina State University. Skrzyżował odmianę o złocistych liściach z odmianą o czerwonych liściach iw niesamowity sposób stworzył tę roślinę! Unikalna prezentacja kolorów jest konsekwencją koekspresji w tym samym liściu genów zarówno fioletowego, jak i złotego liścia.

Dr Dennis Werner od samego początku wiedział, że ta odmiana będzie prawdziwym zwycięzcą; gdy pierwsza sadzonka zaczęła rosnąć po udanej krzyżówce, zdał sobie sprawę, że liście nie przypominają niczego, co widział wcześniej. Mocne kolory nie wyblakły, a wielobarwne liście nie powróciły do ​​zieleni w miesiącach letnich, jak oczekiwano.

Czytaj  10 świątecznych ofert A-maj-Zing!

Dlaczego jest godnym zwycięzcą?

Mówiąc najprościej, oferuje innowacyjność, atrakcyjność i wpływ, których szukali sędziowie. Ten rewelacyjny nowy krzew oferuje ogrodnikowi siedem miesięcy niesamowitego, jesiennego koloru. To prawdziwy przełom w hodowli, o mocnym umaszczeniu i atrakcyjnej formie, która nie tylko zachwyciła sędziów, ale wytrzyma próbę czasu.

Gdzie powinienem sadzić ‘Eternal Flame’® w moim ogrodzie?

Ten wszechstronny nowy krzew nadaje się do każdego rozmiaru ogrodu – od doniczki na tarasie po duże klomby. Łatwo rośnie na praktycznie każdej glebie (unikaj tylko wilgotnych obszarów) i jest w pełni mrozoodporna w warunkach brytyjskich.

W ogrodzie i przy lekkim przycinaniu po kwitnieniu Cercis canadensis ‘Eternal Flame’® można trzymać jako duży krzew lub zostawić go w spokoju, a wyrośnie z niego małe drzewo o wysokości od 3 do 4 m.

Popołudniowe i wczesno-wieczorne słońce przebijające się przez czerwone, pomarańczowe i złote liście w kształcie serca to jeden z cudów ogrodu. Niektóre liście odbijają światło, podczas gdy inne wydają się przezroczyste, a ogólny efekt to gobelin o różnych odcieniach i wspaniałych kolorach.

Gdziekolwiek ją posadzisz, ogniste liście z pewnością Cię zachwycą.

Kup własną wielokrotnie nagradzaną roślinę!

Wielokrotnie nagradzana współpraca

Cercis canadensis „Eternal Flame”® została wprowadzona na rynek w 2021 roku dzięki ekscytującej współpracy pomiędzy Hillier i Suttons.

To wspólne przedsięwzięcie zapewni, że ta wspaniała nowa odmiana będzie dostępna dla najszerszego grona ogrodników za pośrednictwem wielu kanałów sprzedaży.

Jak przyznawana jest nagroda „Roślina Roku”?

Jury składa się z grupy ekspertów o ogromnej wiedzy i pasji, którzy wspólnie poświęcają swój czas, aby podjąć niezwykle trudną decyzję dotyczącą zwycięskiej rośliny. Sędziowie będą szukać kryteriów zwycięstwa, które będą musiały obejmować wszystkie trzy z następujących cech:

Innowacja – Zakład musi być naprawdę nowy i oferować znaczące korzyści w ramach tych cech. To przeważy na przykład nowy kolor na istniejącej roślinie.

Czytaj  Przewodnik po roślinach domowych przyjaznych zwierzętom

Odwołanie – czy roślina przetrwa próbę czasu? Będzie musiał utrzymać swoją popularność, aby zapewnić sobie miejsce wśród tych o prawdziwym znaczeniu.

Doskonałość i wpływ – zarówno sędziowie, jak i ogrodnicy będą szukać czynnika „wow”.

Trzy zwycięstwa od 2017 roku!

To zwycięstwo jest trzecim w historii Suttons w RHS Chelsea. Firma Suttons z przyjemnością przedstawiła również, za pośrednictwem swoich wystawców partnerskich, zwycięskie odmiany „Rośliny roku” w 2017 r. z karłowatą morwą „Charlotte Russe” oraz w 2019 r. z rozchodnikami „Atlantis”.

Kup Cercis „Eternal Flame” online