Artisan Bumble Bee Mix Tomatoes

Mamy nadzieję, że zauważyliście, że nasza oferta nasion pomidorów na rok 2015 powiększyła się o wiele nowych i ekscytujących odmian. W sumie obaj przetestowaliśmy i spróbowaliśmy ponad 200 pomidorów, aby przedstawić wam to, co najlepsze z tegorocznych prezentacji.

Wiele z tych nowych odmian ma swoją historię. Niektóre zostały wyhodowane przez ekspertów, podczas gdy inne zostały odkryte przez eksperymentalnych, sprytnych amatorów. Wszystkie zajęły dużo czasu, aby rozwinąć się do etapu i jakości, w których można je udostępnić na rynku. Unikalna mieszanka Artisan Bumble Bee została wyhodowana na dużą skalę przez 8-letniego Alexa Hempla. Przeczytaj jego historię, opowiedzianą przez dumnego ojca i hodowcę pomidorów, Freda Hempela.

„Około 5 lat temu miałem w ręku serię pasiastych pomidorków koktajlowych — zasadniczo wszystkie Artisan Bumble Bees i Artisan Tigers. Smak był dobry. Ale żaden nie był tak dobry jak teraz, z wyjątkiem Blush Tiger

Najbardziej interesującą częścią tej historii jest to, że mój 8-letni syn, Alex (obecnie 15), wyhodował Blush Tiger. Zimą 2005/2006 chciał uczestniczyć w moich corocznych zimowych krzyżówkach pomidorowych. Pracował ze mną jako „degustator” podczas moich ocen smaku pomidorów przez kilka lat w tym momencie, ale miał bardzo prosty pomysł. Skrzyżował ze sobą wszystkie swoje ulubione pomidory. Jego jedynym kryterium był smak.

Tej zimy zrobiłem 16 krzyżówek, a on zrobił 3. Rumianek i kilka innych cennych pomidorów zostały ostatecznie wybrane z potomstwa tej krzyżówki. Krótko mówiąc, z biegiem czasu 3 krzyżówki Alexa okazały się znacznie bardziej wartościowe niż moje i prawie całkowicie przeniknęły do ​​większości linii hodowlanych o wysokim smaku, z którymi nadal pracujemy — ponownie dotyczy to wszystkich trzmieli. Bez prostych kryteriów smaku Alexa, niezależnie od koloru, kształtu i rozmiaru, nie bylibyśmy w stanie stworzyć smaków, które teraz wyhodowaliśmy w trzmielach.

Czytaj  Buraki i handel niewolnikami

Ponieważ żadna z oryginalnej grupy pasiastych pomidorów nie pasowała do selekcji Alexa, skrzyżowałem je wszystkie z Blushem (Jego ulubionym), a następnie ponownie wybrałem dla wszystkich wariantów kolorystycznych (poprzez wzrost 3 pokoleń rocznie, zajęło mi to tylko około 2,5 roku). Smak wszystkich linii został znacznie ulepszony, a smak Bumble Bee jest teraz bardzo podobny do smaku Blush. Tak więc Alex i jego pomidor Blush odegrali kluczową rolę w nadaniu smaku całej serii pomidorów.”

Jeśli masz ochotę na uprawę Alex’s Artisan Bumble Bee Mix, to opakowanie 10 nasion kosztuje tylko 1,99 GBP. Kliknij tutaj po szczegóły. Jesteśmy pewni, że się nie zawiedziesz.