6 wskazówek, jak wyrzeźbić-dynię na Halloween

„Zbliża się północ, a w ciemności czai się coś złego”, przynajmniej można to zrobić własnymi rękami Jack O’ Lantern, aby uczynić z tego Halloween prawdziwy thriller.

Więc niezależnie od tego, czy twoja dynia jest uprawiana w domu, czy kupiona w supermarkecie, oto nasze najlepsze wskazówki dotyczące rzeźbienia dyni, które pomogą ci stworzyć najbardziej upiorną, przerażającą, przerażającą latarnię.

1. Zrywanie Twojej dyni
Rozmiar dyni, której potrzebujesz, będzie zależał od wybranego projektu. Im większa dynia, tym bardziej skomplikowany projekt będziesz mógł wykonać i tym więcej elementów będziesz mógł uwzględnić. Dynia o gładkich bokach będzie łatwiejsza do wyrzeźbienia i pozwoli na znacznie większą precyzję, jeśli uwzględnisz wiele zakrzywionych linii w swoim projekcie. Ten, który jest wyższy niż szerszy, jest idealny do twarzy, ponieważ przypomina kształt głowy. Aby zwiększyć zainteresowanie i sprawić, by Twoja latarnia stała się naprawdę brzydką, oświetloną bestią, wybierz dynię z głębokimi grzbietami i zmarszczkami, która sama w sobie będzie przerażająca, nie mówiąc już o ognistym blasku w środku, ale uważaj, ponieważ będzie to o wiele trudniejsze do wyrzeźbienia precyzja w zależności od złożoności twojego projektu.

2. Przygotowanie dyni
Aby uzyskać najlepsze wyniki, ważne jest, aby używać odpowiednich narzędzi. Jeśli to możliwe, unikaj używania noża o prostych krawędziach i oprzyj się pokusie sięgnięcia po nóż Michaela Myersa. Ostrze o płaskiej krawędzi nie tylko będzie trudniejsze do kontrolowania, ale będzie również wymagało większej siły do ​​przecięcia dyni, co zwiększy szanse popełnienia błędu. Ząbkowane ostrze, takie jak nóż do chleba, doskonale nadaje się do krojenia dyni, a zestaw do rzeźbienia wraz z piłami do rzeźbienia, narzędziami do szturchania i skrobakiem można kupić w większości supermarketów już za funta.

Zaznacz okrąg na górze dyni wokół łodygi, wystarczająco duży, aby zmieścić w nim dłoń. Dynia jest twardsza i bardziej zdrewniała u góry, więc zamiast używać mniejszych pił znajdujących się w zestawie do rzeźbienia, Na tym etapie wolę używać ząbkowanego noża kuchennego do wycinania koła. Podczas odcinania wierzchu przechyl ostrze do wewnątrz w kierunku środka, dzięki temu wierzch będzie miał kształt przypominający zatyczkę, który będzie pasował z powrotem do dyni bez wypadania prosto. Po zdjęciu pokrywki odetnij plasterek od spodu, aby pozbyć się nadzienia, które jest przyczepione.

Czytaj  Charlies James Wong Trial

Teraz nadchodzi bałagan i część, którą dzieci z pewnością pokochają; usuwając mokre, oślizgłe wnętrzności. Można to zrobić dużą łyżką, gałką lodów lub, jeśli masz nastrój Halloween, wcielić się w szalonego naukowca przeprowadzającego sekcję ofiary i użyć rąk.

Kiedy wszystkie pestki i nitki dyni zostaną usunięte, wyskrob wnętrze tak czysto, jak tylko potrafisz, pozwoli to na prześwitywanie większej ilości światła, a Twoja latarnia nabierze jeszcze bardziej niesamowitego i upiornego blasku.

uwaga: Nie wyrzucaj miąższu dyni, trzymaj go w misce z boku i używaj go do przyrządzania tych pysznych przepisów.

3. Wybór projektu
Decydując się na projekt i sposób oznaczania dyni jako gotowej do rzeźbienia, możesz wybrać jedną z kilku metod. Pierwszym z nich jest stworzenie własnego projektu i odręczne narysowanie go bezpośrednio na dyni. Najlepiej zrobić to za pomocą mazaka suchościeralnego, takiego, jaki jest używany na tablicach suchościeralnych, a następnie wszelkie błędy lub błędy można łatwo wytrzeć, a jeśli po rzeźbieniu pozostały jakieś ślady, można je łatwo wyczyścić mokrym ręcznikiem papierowym.

Inną opcją jest użycie szablonu, może to być Twój własny projekt, który narysowałeś na papierze, lub szybkie wyszukiwanie w Internecie dostarczy Ci kolekcji szablonów, począwszy od klasycznych projektów lampionów z dyni do bardziej współczesnych postaci, a nawet mrożących krew w żyłach nasion do pobrania za darmo i wydrukowania, które możesz trzymać się dyni jako przewodnika. Odetnij nadmiar papieru wokół projektu i przyklej go do dyni. Możesz wyciąć szczeliny lub zgiąć szablon, aby upewnić się, że możesz go przykleić tak mocno, jak to możliwe wokół zakrzywionej powierzchni. Używając narzędzia do szturchania dostarczonego z zestawem do rzeźbienia lub szpilki, wybij w dyni dziury wzdłuż linii szablonu. Kiedy już obejdziesz cały szablon, usuń go, a przekonasz się, że został ci kropkowany kontur twojego projektu.

4. Rzeźbienie Twojej latarni
Jeśli używałeś metody szturchania, teraz nadszedł czas, aby zagrać w grę kropka-kropka. Używając mniejszego noża ząbkowanego lub piły z zestawu do rzeźbienia, podążaj za liniami swojego projektu, tnąc delikatnym ruchem do przodu i do tyłu. Nie spiesz się i staraj się, aby cięcie było jak najdokładniejsze, trzymając ostrze pod kątem w kierunku środka dyni. Pozwoli to na usunięcie większej ilości miąższu i uwolnienie większej ilości światła. Uważam, że najlepiej zacząć od mniejszych sekcji w środku projektu, takich jak nozdrza i oczy, zanim przejdziemy do większej części. Dzięki temu dynia będzie sztywna i łatwiej będzie wycinać mniejsze kawałki. Staraj się również unikać pokusy wypychania wyciętych części po ich zakończeniu, pomoże to również utrzymać jędrność dyni podczas wycinania innych części. Aby uzyskać zakrzywione linie, stopniowo obracaj uchwyt piły, a wraz z ruchem piłowania przekonasz się, że masz większą kontrolę nad ostrzem. W przypadku obszarów takich jak zęby, które mają ostrzejsze kąty ostre, wyjmij piłę i włóż ją ponownie pod nowym kątem, aby kontynuować. Nie przekręcaj ostrza, ponieważ może to spowodować jego pęknięcie. Po wycięciu wszystkich kształtów czas je wypchnąć. W zależności od kąta cięcia może się okazać, że niektóre elementy trzeba będzie wypchnąć, a inne wepchnąć.

Czytaj  Najlepsze porady ekspertów na temat uprawy truskawek

5. Konserwowanie dyni
Teraz, gdy twoja dynia została przekształcona w przerażającą lampion z dyni o proporcjach Frankensteina, strzeż się jedynej rzeczy, która wciąż może wysłać twoją dynię na wzgórza; strach przed odwodnieniem i wysuszeniem. Aby pomóc zatrzymać wilgoć, dodaj cienką warstwę wazeliny do ciętych powierzchni. Można ją nakładać palcami na większe obszary lub wacikiem na trudniej dostępnych obszarach. Jeśli twoja latarnia jest przygotowywana z wyprzedzeniem, owinięcie jej szczelnie folią spożywczą i przechowywanie w lodówce zapewni jej świeżość. Jeśli jednak zauważysz, że twoja dynia wysycha i kurczy się, moczenie jej w wiadrze z wodą przez kilka godzin może wskrzesić latarnię gotową do straszenia następnego dnia.

6. Zapal swoją latarnię
Najbardziej tradycyjnym sposobem ożywienia latarni jest użycie świecy lub tealighta. Zawsze bądź ostrożny, jeśli używasz świec i zawsze najlepiej jest umieścić je w szkle z wysokimi ścianami, aby były bezpieczne i chroniły płomień przed podmuchami wiatru, jeśli są umieszczane na zewnątrz. Świece elektroniczne na baterie są dobrą alternatywą lub możesz użyć lampek owiniętych wokół słoika i eksperymentować z różnymi kolorami, aby zobaczyć, jakie są efekty. Po zapaleniu załóż pokrywę z powrotem na górę i umieść latarnię w żądanej pozycji, aby przestraszyć gości Halloween.

Jeśli zrobiłeś sobie Jack O’ Lantern, chcielibyśmy go zobaczyć, więc dlaczego nie opublikować zdjęcia na naszej stronie na Facebooku lub oznaczyć nas na Twitterze i Instagramie, używając #SuttonsLanterns