5 naszych ulubionych bylin Chelsea

~ 152 ~ Nie wiemy jak wy, ale my wciąż jesteśmy w szponach gorączki Chelsea – i uwielbialiśmy wędrować po trybunach i ogrody, aby zobaczyć, co znalazło się w programie na rok 2018. Poprosiliśmy naszego głównego ogrodnika Gavina, aby wybrał pięć jego ulubionych bylin Chelsea – i oto one…

RHS Chelsea Flower Show byliny

1. Łubin – numerem jeden musi być łubin. Jeśli odwiedziłeś wystawę w tym tygodniu, widziałeś łubiny we wszystkich możliwych kolorach, zachwycające odwiedzających na stoisku za stoiskiem.

Od głębokich fioletów i ładnych różów w ogrodach, po pomarańcze i czerwienie, które płoną w Wielkim Pawilonie, można śmiało powiedzieć, że w tym roku wszystko kręci się wokół łubinu. Hybrydy Russell oferują fantastyczną mieszankę kolorów, więc jeśli zainspirujesz się, aby użyć ich do dodania różnych kolorów do swoich granic, zacznij od nich.

2. Dalie – Następna w kolejce są piękne dalie. Kolejna roślina wieloletnia, która prawie skradła show na tegorocznym pokazie RHS Chelsea Flower Show, stoisko Dahlia oświetliło Wielki Pawilon. Cieszymy się, że prezentowane były również produkty z naszej najnowszej kolekcji, które wyglądały spektakularnie. Nasze 2-litrowe dalie w doniczkach są idealne dla tych z Was, które potrzebują zwartych roślin i natychmiast robią wrażenie.

3. Gerbery – z długimi łodygami i jaskrawo kolorowymi kwiatami, które krzyczą „lato”, gerbery również w tym roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Oferujemy gerbery w postaci 9 cm roślin, ale są one również dostępne w 2-litrowych doniczkach, jeśli potrzebujesz jasnych, odważnych kolorów na ograniczonej przestrzeni.

Te jasne, małe cyfry wytwarzają wiele efektownych kwiatów przez kilka miesięcy, więc idealnie nadają się do rozjaśniania granic.

4. Hosty i heuchery – w Chelsea zawsze jest kilka niespodzianek w ciągu dnia i byliśmy zaintrygowani widząc hosty i heuchery używane w wielu ogrodach. Sprytny sposób na dodanie ciekawych i kontrastowych kolorów liści, rośliny te przetrwają cały sezon.

Czytaj  Narodowy Tydzień Ogrodnictwa: 5 korzyści z ogrodnictwa

5. Delfiny i naparstnice – Nie tylko łubiny dodawały wysokości tym rabatom… delfiny i naparstnice też były z siebie dumne. Nasza mieszanka Magiczna fontanna i mieszanka Dalmacji, zawsze popularna w tworzeniu klasycznego „ogrodu wiejskiego” na Twoich granicach, oznacza, że ​​tego lata możesz wprowadzić całą gamę kolorów lub po prostu pozostać przy swoich ulubionych odcieniach.

A propos kolorów, w tym roku zdecydowanie królował niebieski. Chodzi o każdy odcień niebieskiego w każdym kwiatku i uwielbiamy fakt, że udało się stworzyć uspokajającą, chłodną atmosferę na tegorocznym pokazie.