10 najlepszych zimowych roślin rabatowych

Zimowe rośliny rabatowe ułatwiają tworzenie kolorowych ekspozycji, dzięki którym Twój ogród będzie wyglądał wspaniale po zakończeniu lata.

Wypełnij swoje wiszące kosze, skrzynki okienne, doniczki tarasowe i rabaty naszymi zimowymi roślinami rabatowymi. Dodaj radosnego koloru i bajecznych liści podczas najciemniejszych i najkrótszych dni w roku dzięki tym wspaniałym kwiatom.

1. Bellis

Kompaktowe, wytrzymałe byliny z mnóstwem delikatnych, kolczastych płatków w ładnych pomponach, rośliny Bellis są pełne kolorów. Aby uzyskać piękne widoki, które kwitną dwa razy w roku, wybierz Bellisima Mixed – po kwitnieniu we wrześniu-listopadzie zimują, aby wytworzyć drugi rozkwit od lutego do marca!

Pielęgnacja roślin Bellis

Rośliny czerpią korzyści z regularnego przycinania, aby wydłużyć okres kwitnienia i zachęcić do produkcji większej ilości kwiatów.

2. Niezapominajka

Niezapominajki wytwarzają bukiety delikatnych kwiatów, które same się zasiewają, dzięki czemu możesz cieszyć się ich kolorem rok po roku. Wybierz Mon Amie Mixed, aby cieszyć się podwójną radością – ta odmiana to przełom hodowlany, ponieważ jako pierwsza zakwita zarówno jesienią, jak i wiosną.

Pielęgnacja niezapominajek

Kwiaty Niezapominajki łatwo się rozprzestrzeniają, a pielęgnacja jest minimalna. W rezultacie najlepiej rosną w wilgotnym, zacienionym miejscu, ale mogą przystosować się do pełnego słońca.

3. Bratki

Bratki są idealne do rozjaśnienia zimowych wiszących koszy i doniczek, a ponadto stworzą lawinę kwiatów na Twoich rabatach. Nisko rosnące i o dużych, wytrzymałych, efektownych kwiatach, są dostępne w niesamowitej różnorodności kolorów.

Aby uzyskać piękne i łatwe w pielęgnacji kwiaty, wypróbuj Wodospad Bratek. Ta odporna na zimno odmiana kwitnie od listopada do marca i wymaga przycinania

Pielęgnacja bratków

Posadź bratki w bogatej, żyznej glebie, która jest dobrze przepuszczalna. Uprawiaj je w słońcu lub półcieniu.

4. Poliantus

Polyanthus oferuje piękny późną zimę, z roślinami niosącymi pęczki (baldachy) długotrwałych kwiatów na każdej grubej łodydze. Idealna do doniczek, skrzynek okiennych i obwódek, wypróbuj Spring Fever, aby uzyskać lepszą odporność na zimę i imponująco dużą liczbę kwiatów.

Czytaj  Porady ogrodnicze z 1906

Pielęgnacja roślin Polyanthus

Posadź w słońcu lub półcieniu. Deadhead wyblakłe kwiaty, aby zachęcić więcej kwiatów.

5. Dzikie pierwiosnki

Primrose Vulgaris to jeden z naszych najbardziej lubianych rodzimych kwiatów, z ładnymi skupiskami blado cytrynowych kwiatów. Doskonała do aklimatyzacji, idealna na miejsca zacienione i szybko rosnąca. Sadź w doniczkach na patio, aby uzyskać piękne, pachnące kwiaty.

Primula veris to piękny staromodny zagrożony dziki kwiat z ładnymi skupiskami delikatnie pachnących jasnożółtych kwiatów na łodygach nad rozetami o miękkich zielonych liściach. Zdobywca nagrody RHS Award of Garden Merit i odmiany RHS Perfect for Pollinators.

Pielęgnacja dzikich roślin Primula

Pierwiosnki wymagają regularnego podlewania w okresach upałów. Deadhead wyblakłe kwiaty, aby zachęcić więcej kwiatów.

6. Pierwiosnki (pierwiosnki)

Pierwiosnki są dostępne w różnych żywych kolorach i idealnie nadają się do aklimatyzacji, ponieważ same się rozsiewają, oferując rok po roku wesoły kolor. Oprócz uprawy w pojemnikach i na rabatach sadzić je pod żywopłotami i drzewami. Wypróbuj Primula Amore dla delikatnie pachnących różowych kwiatów z cytrynowymi środkami.

Pielęgnacja roślin pierwiosnka

Pierwiosnki preferują chłodne, półcieniste obszary i będą się rozwijać w dobrze przepuszczalnej, ale wilgotnej glebie. Nadmierne podlewanie doniczek może prowadzić do gnicia.

7. Altówki

Violas pomaluje Twoje jesienne i zimowe wystawy kwiatowe plamami żywego koloru. Odmiany kwitną od października do maja, dzięki czemu możesz cieszyć się wspaniałymi altówkami miesiąc po miesiącu. Kompaktowe i pięknie przyciągające wzrok, użyj ich w łóżkach lub doniczkach, aby uzyskać popowy kolor wszędzie tam, gdzie potrzebuje tego Twój ogród.

Pielęgnacja fiołków

Uprawiaj fiołki w dobrze przepuszczalnej glebie w pełnym lub częściowym słońcu. Podlewaj regularnie i od czasu do czasu karm. Nadmierne podlewanie w zimie może prowadzić do uszkodzenia korzeni. Deadhead regularnie, aby zachęcić do nowych kwiatów.

8. Wallflowers

Wallflowers są uwielbiane za słodki zapach, bajeczną gamę kolorów i długotrwałe kwitnienie. Będą wspaniale wyglądać w doniczkach i pojemnikach, a także na rabatach i rabatach.

Czytaj  Autyzm i potęga ogrodnictwa

Wypróbuj Wallflower Sugar Rush – wielokrotnie nagradzaną i bardzo odporną brytyjską odmianę F1, opracowaną dla naszego klimatu. Kwitnie późną jesienią, wczesną zimą i ponownie wiosną (jeśli nie ciągle!). Idealny również do cięcia.

Pielęgnacja roślin Wallflower

Wallflowers rozwijają się nawet na najuboższych glebach i dobrze rosną w słońcu lub w cieniu. Utrzymuj glebę wilgotną i od czasu do czasu dokarmiaj. Rośliny martwe zachęcą do większej ilości kwiatów.

9. Gotowa do ogrodu pościel zimowa Lucky Dip

W najkrótsze dni w roku, czy jest lepszy sposób na rozjaśnienie ogrodu niż szczęśliwa kąpiel 60 gotowych roślin rabatowych. Promienne pierwiosnki i rośliny wtykowe Polyanthus wypełnią Twoje rabaty i rabaty od jesieni do wczesnej wiosny. Idealne na zimowe i wczesnowiosenne wystawy, zaoszczędź ponad 40 funtów dzięki naszemu wyborowi wesołych zimowych roślin rabatowych.

10. Nasza kolekcja pościeli zimowo-wiosennej

Doskonały wybór roślin rabatowych na zimowe/wiosenne wystawy za ułamek ceny! Nasza zimowa kolekcja roślin rabatowych to wspaniały szczęśliwy dip roślin o wymiarach 18 x 9 cm, wybranych losowo z naszej niesamowitej oferty. Wszystko, co musisz zrobić, to je zasadzić!

Niezależnie od tego, czy chcesz rozjaśnić swój balkon, taras czy ogród, uzyskasz wspaniałe ekspozycje w ogrodach zimowych, które zachwycą Cię naszymi 10 najlepszymi zimowymi roślinami rabatowymi i kolekcjami – Suttons gwarantowane!